banner52

banner14

banner28

18 Ocak 2017 Çarşamba

Hayvanseverler Ovaköy'de buluştu

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle belediyeye ait Ovaköy Geçici Hayvan Barınağı`nda bir buluşma toplantısı yapıldı.

05 Ekim 2012 Cuma 13:57
Hayvanseverler Ovaköy'de buluştu

 Balıkesir Belediyesi ve Balıkesir Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından ortaklaşa düzenlenen etkinliğe, Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özenç, bazı belediye meclisi üyeleri, Balıkesir Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Makbule Oğuz Kurt, dernek üyeleri ile bazı okul öğrencileri katıldı.

Balıkesir Belediyesi`nce düzenlenen ziyarete; Ali Şuuri ve Balıklı Köyü İlköğretim 4. sınıf öğrencileri ile Albay Tayyar-Nuran Oğuz Anaokulu öğrencilerinden bir grup katıldı. Ziyarette, bakımevindeki hayvan barınaklarını öğretmenleri eşliğinde gezen öğrenciler, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Ziyaret sırasında bir konuşma yapan Balıkesir Hayvanları Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Makbule Oğuz Kurt, hayvanların da insanlar gbii yaşamaya, yaşatılmaya, sevgi ve ilgi görmeye ihtiyaçları olduğunu söyledi ve hayvanlara sevgi göstermenin br insanlık gereği olduğuna işaret etti. Hayvanların bizden çok şey istemediklerini onlara gösterceğimiz küçük bir ilginin, bize yaşama sevinci olarak geri döneceğini ifade etti. Kurt, beton yığınlarıyla kuşatılmış yerleşim alanlarında yaşayan çocuklarımıza hayvan sevgisini aşılamanın onlardaki iyilik ve acıma duygularını geliştireceğini, bunun da birbirine saygılı ve birbirini seven bir toplum yapısı ortaya çıkmasına büyük katkısının olacağını belirtti. Gelişmiş, uygar ülkelerde hayvan haklarının, insan hakları kadar önem kazandığını, hayvan haklarına duyarlılığın uygarlığın gerçek ölçüsü olarak kabul edildiğini belirten Kurt, konuşmasının sonunda, dernek çalışmalarına verdiği destekten ötürü Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özenç`e teşekkür etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Özenç te, öğrencilerin Dünya Hayvanları Koruma Günü`nü kutlayarak, her hayvanın yaşama ve insanlardan değer görme hakkı olduğunu belirtti ve Balıkesir Belediyesi`nin de 2007 yılından bu yana hayvanları koruma dernekleri ile işbirliği halinde, sokak hayvanları için üstlendiği sorumluluk ve görevleri eksiksiz olarak yerine getirdiğini ifade etti. Etkinlikte konuklara, pasta ve meyve suyu ikram edilirken, Belediye Yusuf Özenç ve beraberindeki Belediye Meclis Üyeleri Birol Kaçak, Bayram Ali Avcı, İlyas Güneş, Gülay Birdar, Nazif Eren ziyarete gelen öğrencilere birer kitap ve üzerinde köpek resmi bulunan bir puzzle armağan etti.
Birlik Haber Merkezi

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden memnun musunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV