banner52

banner14

banner28

18 Ocak 2017 Çarşamba

Öğretmenler öğrencilere teşekkürü,özrü ve selamlaşmayı öğretecek

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, değerler eğitimi projesi başlattı.

06 Aralık 2013 Cuma 13:06
Öğretmenler öğrencilere teşekkürü,özrü ve selamlaşmayı öğretecek
 Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, değerler eğitimi projesi başlattı. Proje kapsamında anaokulu, ilkokul ve ortaokula giden öğrencilere teşekkür etme, özür dileme, selamlaşma eğitimi verilecek.

Vali Ahmet Turhan, daire müdürleri ve milli eğitim personelinin katıldığı toplantıda konuşan Balıkesir Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, ahlak ve görgü kurallarını öğrenmiş öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Müdür Caner, "Çocukların bu hedeflerine ulaşabilmesi için el birliği ile bu değerlerimizi paylaşmalıyız. Genel kültürümüz olan bu değerler için Yunus'u, Mevlana'yı hatırlayalım. Değerler eğitimi projesinin sonunda Balıkesir eğitimine de katkıda bulunacaktır" dedi. 

Balıkesir Valisi Ahmet Turhan, Türkiye'de eğitimin değişim ve gelişim içinde olduğunu kaydetti. Vali Turhan, "Eğitimde çocuklarımıza birşeyler vermek istiyoruz, ama üniversiteyi bitirdiklerinde vermek istediğimizden çok farklı hayatları oluyor. Sokakta bir tinerci gördüğümde fedakar bir öğretmene denk gelmemesi ne kadar acı diye düşünüyorum. Avrupa'da 3 nesil üniversite mezunu olarak yetişmiş. Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde, çocuklar, iyi bir üniversite kazanmasına rağmen, eğer sosyal hayatında başarılı değilse mutlu olmuyor. Sosyal ve kültürel duruma önem verilmeli. Bu projede bütçe yok. Eğitime gönül veren öğretmenlerimize çok iş düşüyor. Benim beklentim, en azından çocuklarımıza özür dilemeyi, teşekkür etmeyi ve yerlere çöp atmamayı öğretelim. Yere çöp atmayan çocuk, küfür etmiyor, otobüste büyüklerine yer veriyor. Bu 3 husus çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutacaktır" dedi.

Toplantı değerler eğitimi proje sunumu ile sürdü. 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'nden memnun musunuz?

EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV