Aralıkta CHP rüzgarı

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki Aralık ayında gerçekleştirilecek ilçe kongrelerini, erken seçim ve istifası istenen Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip Uğur’un durumu hakkında değerlendirmede bulundu.
Bu haber 2017-10-28 01:40:08 eklenmiş ve 205 kez görüntülenmiştir.

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki, CHP’de Aralık ayı içinde yaşanacak kongre sürecini değerlendirdi. İlçe kongrelerinin Balya ile geçen hafta başladığını hatırlatan Başkan Biçki “Arada neden bu kadar boşluk vardı Aralık ayına sıkıştırıldı denilirse bizim kongrelerimizin yapılabilmesi için mevcut ilçe yönetimlerinin 2 yılı tamamlaması gerekiyor. Kasım seçimi araya girdiği için kongreler ertelendi. Balya ise kongresini erken yapan ilçelerden bir tanesi idi. Ama diğer ileçelerimizin kongrelerini yapabilmesi için 2 yıllık sürelerini doldurması gerekiyor bu sürelerde Aralık ayında doluyor.

 Tehditle, şantajla ve zorla istifa ettirmek doğru değil

Erken seçim konusunu genel başkanlarının dile getirdiğini hatırlatan Başkan Biçki “Mevcut AKP genel başkanı halkın seçilmiş belediye başkanlarını tehditle, şantajla zorla istifa ettirmeye çalışıyor. Biz hep şunu söyledik yine söylüyoruz. Biz demokrasiyi savunuyoruz. Demokrasinin getirdiği sonuçlarda inanıyoruz. Ancak bu belediye başkanlarının istifa ettirilmeye çalışılanların arkasınında gelecek olduğu söylenen belediye başkanlarının istifa ettirilmesi Türkiye Cumhuriyeti yasalarına kanunlarına uygun bir tutum değil. Yasalarda bu şekilde bir genel başkanın tehdit ve şantajla belediye başkanlarını zorla istifa ettirmesi doğru değil. İsitda ettirilmeye çalışılan ve istifa ettirilen belediye başkanlarının şu anda herkes den çok adalete ihtiyacı var. Bu gün bu belediye başkanları konuşamasa sesini çıkaramasa bile kendilerinin bir haksızlığa adaletsizliği uğradığını mutlak suretle yakın çevrelerinde söylüyorlardır. Emin olunki AKP içinde ki bir çok çevrede bile görevden bu şekilde istifa ettirilmelerinin yanlış olduğu söyleniyor konuşuluyor. Ama AKP’li arkadaşlarda itiraz etme  haksızlığa karşı durma sesini çıkartma alışkanlığı olmadığı için onlar konuşmuyor yine onların yerine onların hakkını biz savunuyoruz”şeklinde konuştu.

Neden istifa ettiriliyorlar açıklasınlar

 

Belediye başkanlarının neden istifa ettirildiği konusuna da değinen Başkan Biçki “Biz adalet yürüyüşünü yaparkende bu gün adaleti savunurkende bizimle düşüncesi aynı olsun olmasın ama haksızlığa kim uğruyorsa kim mağdur ediliyorsa her kes için hak hukuk adelet istediğimizi ifade ettik. Biz şunu söylüyoruz. Bu belediye başkanlarının neden istifa ettirildiğini açıklasınlar. Niçin istifa ettiriliyor. Bu belediye başkanlarının varsa bir suçu FETÖ’cü ise bu yüzden istifa ettirildiğini söylesinler, yolsuzluk yaptıysa yolsuzluk yaptı diye istifa ettirldiğini söylesinler. Kaldı ki bu suçları işlemiş iseler zaten istifa ettirilmeleri gerekmiyor. Bu belediye başkanlarının derhal İç İşleri Bakanlığı tarafından soruşturma sonucu görevden alınıp adalete teslim edilmesi”dedi.

HABER : Otağ Fırıncıoğulları

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım