BALIKESİR KOBİ’LERİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ MÜMKÜNDÜR”

BASİAD Başkanı Abdullah Bekki’den Başbakan Binali Yıldırım’ın KOBİ’lere yönelik açıklamalarına tam destek vererek “Başbakanımız Binali Yıldırım’ın açıklamalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Balıkesir kalkınmasının anahtarının KOBİ’lerimizin güçlenmesiyle gerçekleşeceğine inanıyoruz” dedi.
Bu haber 2017-11-08 01:40:12 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

Türkiye’nin önemli demir-çelik sanayicileri 4-5 Kasım 2017 tarihlerinde Güre’de bir araya geldi. BASİAD Başkanı Abdullah Bekki hafta sonu Körfez’de Demir-Çelik sanayicilerine seslendi. Misafir işadamlarına  Balıkesir yatırım potansiyelleri ile ilgili bilgiler verirken; Başbakan tarafından açıklanan KOBİ’’lere yönelik desteklerin Balıkesir KOBİ’lerine etkilerini de değerlendirdi. Yüksek katma değerli üretim için yüksek teknoloji yatırımlarının önemini BASİAD olarak her platformda dile getirildiğini vurgulayan BASİAD Başkanı, Başbakan Binali Yıldırım’ın KOBİ’lerin, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve yatırımlara yönelmesi durumunda, bu işletmelere yüzde 70'i ödemesiz destek sağlanacağı açıklamasının önemli olduğunu söyledi. Başkan Bekki yaptığı açıklamada “Bugün dünyada ekonomilerin dönüştürücü dinamosunu, fiziksel, dijital ve biyolojik boyutta gelişen yeni teknolojilerin oluşturduğu bilinmelidir. Balıkesir ekonomisinin yüzde 96’sini KOBİ’lerin oluşturduğunu söylüyoruz. Peki, “Bu KOBİ’lerimizin ne kadarı yüksek teknolojili bir üretim gerçekleştiriyor?” diye baktığımızda, karşımıza çıkan rakam gerçekten düşündürücüdür. Balıkesirli KOBİ’lerimizin yüzde 55’i düşük teknolojili üretim yaparken, sadece yüzde 0.3’ü yüksek teknolojili üretim gerçekleştiriyor. KOBİ’lerimizi dijital dönüşüm süreçlerine adapte etmemiz, katma değeri yüksek ürün ve teknolojilere yatırım yapmalarını sağlamamız, aynı zamanda yüksek niteliklere sahip insan kaynağı altyapımızı geliştirmemiz için Başbakanımız Binali Yıldırım’ın açıklamalarını önemsiyor ve destekliyoruz. Balıkesir’in KOBİ yapılanmasına sahip iş dünyası ve sivil toplum kuruluşu olarak; verimlilik, istihdam, teknolojik altyapı, Ar-Ge ve inovasyon gibi alanlarda KOBİ’lerimizin küresel rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz. KOBİ’lerimizin dijital çağın gerektirdiği üretim ve yatırımda, Başbakanımızın açıkladığı gibi yeni teşvik ve desteklere ihtiyacı var. Balıkesir KOBİ’lerinin bu yolla güçlendirilmesi mümkündür.”

 

Konuşmasının son bölümünde Başkan Bekki demir-çelik sanayicilerine, Balıkesir ekonomik verileri, organize sanayi, ticaret, yatırımlar ve Bandırma’da planlanan yeni yatırımlar ile ilgili bilgiler aktardı. 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım