CHP ‘Lİ KADIN KOLLARINDA EŞGÜDÜM TOPLANTISI

CHP Balıkesir İl teşkilatında ilçe kadın kolları başkanlarının katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 5 Aralık tarihinde ki büyük kadın buluşması, ASKUR Aile Sigortası ve kadın kolları kongre takvimi masaya yatırıldı.
Bu haber 2017-11-09 13:21:01 eklenmiş ve 210 kez görüntülenmiştir.

CHP İl Kadın Kolları Başkanı Sabriye Yiğit başkanlığında düzenlenen toplatıda ilçe kadın kolları başkanları bir araya geldi. CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katılacağı bir proje için çalıştıklarını ifade eden Başkan Yiğit “ Türkiye'nin 81 il ve ilçelerinden kadınları 5 Aralık kadınların seçme ve seçilme haklarına kavuşmasının yıldönümünde Ankara Arena spor salonunda “ Eşitlik, Özgürlük , Adalet” konulu büyük kadın buluşması yapılacaktır. Sadece CHP' li kadınlar değil bütün kadın STK larla görüşerek çok sayıda kadının katılımını sağlamaya çalışacağız. Köydeki Ayşe teyzemizin bile bizimle olmasına çalışacağız. Toplumda pek çok kadın haklarının ve kaybettiklerinin farkında değil amacımız onları bu konuda bilinçlendirmek duyarlı olmalarını haklarına sahip çıkmalarını sağlamak. Çünkü AKP Hükümetleri çaktırmadan kadınların haklarını, onlara hak veriyormuş gibi göstererek  yavaş yavaş ellerinden alıyor bu anlamda sürekli geri gidiyoruz” dedi.

ASKUR Aile Sigortası konusunda da bilgiler sunan Başkan Yiğit “27 Ekim’de Bülent Ecevit parti okulunda 7 kadın eğitim aldık biz bu eğitimde öğrendiklerimizi daha çok kadına aktaracağız. Balıkesi'i Yerel seçimlerde  CHP mutlaka alacaktır. Bu nedenle öğrendiklerimizi kadınlara aktaracağız. Biz yardım edilecek yoksullar değil yoksulluğu ortadan kaldırmayı istiyoruz. ASKUR u çok iyi  bir şekilde öğrenen eğitimli eğitimsiz bütün kadınların bu projeyi sahipleneceğini biliyoruz. ASKUR merkezinde yoksul ailenın kadını var,kadınlara dokunacağız.Yani ASKURla ülkedeki yoksulluğun ortadan kaldırılacağını düşünüyoruz. Kasım ayında tanzim edilmiş üye çizelgeleri genel sekreterlik tarafından  İl ve İlçe başkanlarına gönderilecek, 9  Aralık tarihinde ilçe kongreleri başlayacak 12’Ocak ta ilçe kongrelerinin bitirilecektir. 15 0cak’ta il kadın kolları kongreleri başlıyor”şeklinde konuştu.

HABER - Fotoğraf : Otağ Fırıncıoğulları

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım