Kadınlardan cilt bakım kurslarına büyük ilgi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BALMEK) tarafından başlatılan cilt bakımı ve güzellik kurslarına kadınlar yoğun ilgi gösteriyor. Kursiyerler 380 saatlik eğitimin sonunda aldıkları sertifika ile güzellik salonlarında iş bulma imkanı sağlamanın yanı sıra doğru olarak bildikleri bir çok yanlışları da öğrenme fırsatı buluyor.
Bu haber 2017-11-14 01:40:10 eklenmiş ve 207 kez görüntülenmiştir.

  BALMEK tarafından başlatılan cilt bakımı ve güzellik kurslarına özellikle ev hanımları ve meslek sahibi olmak isteyen kadınlar büyük ilgi gösteriyor. Bayanlar özellikle güzellik salonlarında talep edilen astronomik fiyatlar nedeniyle cilt bakım kurslarına büyük rağbet sağlıyorlar. Kursiyerlere, cilt bakımı, el ve ayak bakımı, temel makyaj ile vücut masajı gibi dersler verildikten sonra uygulamalı eğitime geçiliyor. Kurs eğitmeni Müesser Küçükarabacıoğlu kursun amacının özellikle kendi ciltlerine bakım yapmayı sağlamak olduğunu hatırlatarak, “Amacımız bayanları daha iyi bir şekilde bilinçlendirmek ve kendilerine bakım sağlamak amacımız. 280 saat toplam 6 ay sürüyor kurslarımız. Kursiyerlerimiz Milli Eğitim bünyesinde sertifika alıyorlar. Bu sertifika ile güzellik salonlarına girebilir kozmetik yerlerinde çalışabilir ama iş yeri açamazlar. Kursiyerler cilt bakımı öğreniyorlar öncelikle, kendi cildini öğreniyor, kendi cildine doğru bakım yapmayı öğreniyor. Dışarıdaki güzellikle salonlarında çok fazla rakamlar söylendiği için ev ekonomisine katkı olarak kendilerine evde düzgün bir şekilde cilt bakımı yapmayı öğretiyoruz. Kursa başlamadan önce ilk yaptığımız şey deriyi tanımak. Deriyi tanımadan anatomiyi bilmeden cilt bakımı yapamayız, yaptıramayız. Vücudumuzu dış etkenlerden koruyan deri 1,5 mm kalınlığında 3,5 kg ağırlığındadır. Deri üçe ayrılır; epidermis, dermis, suptermis. Bizim cilt bakımında okulda yaptığımız epidermisten en alt tabakaya bunları da cihazlarımızla ürün uygulamada indiriyoruz. Birde kasları tanıtıyoruz, masaj yüz masajını öğretiyoruz. Anatomi bilmeden asla cilt bakımı olmaz. Neden yapıyoruz? Niçin yapıyoruz? Kremi ne şekilde sürüyoruz kaslar yönteminde bunu da öğretiyoruz” dedi.

  Kursiyerlerden Gökçe Ayran kursa gelme amaçlarının evdeki doğal ürünlerle cilde bakım yapmak olduğunu ifade ederek “Çünkü dışarıdaki güzellik salonlarında biliyoruz ki fiyatlar baya uçuk. Bu yüzden öğretmenimizin bize öğrettiği yöntemlerle kursumuzda cildimize doğru bakım yapmayı, masajlarla yüzümüze uyguladığımız kremleri doğru yedirmeyi öğreniyoruz” şeklinde konuştu.

  Zeynep Özgönül ise, “Benim kursa gelmekteki en büyük amacım doğru bildiğim şeylerin yanlış olduğunu öğrendim. Doğal ürünlerle cilt bakımı nasıl yapılır nasıl uygulanır, cilde masaj yapmayı öğrendim. Hocamızın sayesinde çok keyifli geçiyor. Doğal bir ürünümüzle el bakım ürünü yapabiliriz zeytinyağı ve irmik karıştırılıp yüze ve ele sürülebilir” dedi.

  Seda Yalazı da özelikle kursa sertifika alabilmek için katıldığına dikkat çekerek “Benim kursa gelmemdeki amacım buradaki bilgilerim ve aldığım sertifika ile bana bir iş kapısı açılması. Bunu sağlayan belediyemize ve öğretmenimize çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER - Fotoğraf - Görüntü : Otağ Fırıncıoğulları

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım