AYLA KAYMAZ ADAYLIĞINI AÇIKLADI

CHP Altıeylül İlçe teşkilatının 17 Aralık’ta gerçekleştirilecek olan kongresi öncesinde adaylığını ilk açıklayan isim Ayla Kaymaz oldu. Kaymaz düzenlediği basın toplatısında “Hedefimiz Güçlü CHP” sloganıyla yola çıktıklarını ifade ederek aday olduğunu açıkladı.
Bu haber 2017-11-14 01:40:12 eklenmiş ve 284 kez görüntülenmiştir.

CHP’de l Kadın Kolları yönetiminde bulunan ve Altıeylül İlçe Kadın Kolları Başkanlığını da yürüten Ayla Kaymaz toplumsal çıkarları ön planda tutarak CHP’nin iktidarı için çalışacaklarını bildirdi. Örgütte birlikteliği de sağlayacaklarını kaydeden Ayla Kaymaz, gençlerin ve kadınların yanında olacaklarını da ifade etti. CHP Altıeylül İlçe Başkanlığında dün bir açıklama yapan İlçe Başkan Adayı Ayla Kaymaz “Altıeylül İlçe Başkanı adayı olarak karşınızdayım. 2011 yılında üyesi olduğum CHP’de önce gönüllü olarak, sonra İl Kadın Kolları Yönetiminde; ardından da Altıeylül İlçe Kadın Kolu Başkanı olarak görev yaptım. Bu başkanlık dört yıl sürdü.  2017 Altıeylül İlçe Kongresinde, İlçe başkan adayıyım. Bu kongrede benden başka ilçe başkan adayları da olacaktır. Adayların birden fazla olması ve bu mücadele, parti içi demokrasimiz adına gurur vericidir. Seçimimiz, demokrasiyi parti içinde içselleştirdiğimizin göstergesidir. Delege seçimlerimizi tamamladık. 17 Aralık 2017’ de yapılacak ilçe kongresinde İlçe Başkan adayı olduğumu açıklıyorum. Tüm adaylara çıktığı yolda başarılar diliyorum.  Ülkemiz uzun yıllardır karanlık günler yaşıyor. Önemli dönüm noktalarından geçmekteyiz. İşte bu yüzden; benim adaylığım bu önemli günlerin farkında olduğumuzun işaretidir. Toplumsal çıkarları ön planda tutacağız. Atatürkçülük olmazsa olmazımızdır. Sosyal demokrasinin Eşitlik, Özgürlük ve Adalet ilkelerinden vazgeçmeyeceğiz. 

ÖRGÜTTE BİRLİKTELİĞİ SAĞLAYACAĞIZ

Bugün bizim enerji dolu bir ilçe örgütüne ihtiyacımız vardır. Diri bir örgüt yaratmanın yolu da her üyemizin sorumluluk almasıyla mümkün olacaktır. Bunu sorumluluk dağıtarak, sorumlulukları paylaşarak yapacağız. Göreve seçilmem durumunda gerçekleştireceğimiz plan ve projelerden birkaçını özetleyeyim: İlçe başkanlığımızla delegelerimiz ve üyelerimiz arasındaki iletişimi güçlendireceğiz, buna süreklilik kazandıracağız.  Birliğe çok ihtiyacımız olan bu günlerde, hep beraber elele, kol kola, omuz omuza mücadele vereceğiz.  Birlik ve biz bilinciyle her ay geniş katılımlı örgüt toplantıları düzenleyeceğiz. Böylelikle eleştiri, öz eleştiri mekanizmasını partimizde hayata geçireceğiz. Bizim yolumuz saygı, sevgi, paylaşım ve ortak akıldan geçecek.  CHP’nin Balıkesir’de ciddi bir tabanı var. Bu varlığımızı daha da yukarı taşımak ve CHP’yi Balıkesir’de layık olduğu yere getirmek için partimde sorumluluk almaya aday oldum. Yönetimimde görev alacak arkadaşlarım her biri parti bilinci taşıyan, çalışmaya hazır, özverili kişilerden oluşmakta- dır. Bu ekipte proje hazırlayan, yürüten, örgütçülüğü bilen; bu ekipte ortak emeğin değerini anlamış, çalışkan gençler, kadınlar, erkekler var! 

HEDEFİMİZ GÜÇLÜ CHP

Yönetimimle Hedefim: Birlikte yenilenmek, birlikte güçlenmek; dünyanın ve ülkemizin yeni dinamiklerine ayak uydurabilen, değişen ve gelişen Güçlü bir CHP yaratmaktır. Altıeylül’ de asla ödün vermeyeceğimiz konu Atatürkçülük ve partimizin ilkeleri olacaktır. En önemlisi de 2019’da yapılacak yerel ve genel seçimlere, Cumhurbaşkanlığı seçimine alışılmış yöntemler dışında farklı çalışmalarla daha etkin olarak hazırlanmaktır.  Herkes şunu bilsin ki; bunu başaracak gücümüz ve irademiz var. CHP bu gücün ve iradenin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisinin her bir üyesi bu cesaretimizin parçasıdır. Onlara güveniyoruz.

GENÇLERİN ve KADINLARIN YANINDAYIZ

Yönetimimizle genç arkadaşlarımızı ve kadınlarımızı siyasete katmak ilk amaçlarımızdan biridir. CHP’ yi herkesin daha fazla katılım gösterdiği bir parti haline getireceğiz. Bu nedenle buradayız. Gençlerimiz ve kadınlarımızla birlikte aktif, etkin, dinamik bir hareket oluşturabileceğimize inanıyorum. Biz tecrübemizle, ekibimizin güç ve akıl birlikteliği ile partimizi siyasi hedeflerinde yukarı taşıyacağız.

İLK İKTİDAR ATEŞİNİ ALTIEYLÜL’DE YAKACAĞIZ

CHP Altıeylül’de bir ateş yakacağız. Bu ateş yavaş yavaş yayılıp ilimizde öncelikle yerel seçimleri kazanmak için hepimizi ısıtıp canlandıracaktır. Üzerimize atılmak istenen UMUTSUZLUK örtüsünü yakıp yok edecektir.  Artık umut mevsimidir. Artık başımızı CHP İktidarıyla taçlandırma zamanıdır. Haydi, Hepimiz Birlik Olalım! Korkmayalım, Yılmayalım. İktidarımızın mevsimidir. CHP’ nin zamanı geliyor. Artık CHP zamanıdır.” 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım