AKP il başkanlığı tabelasını işkur olarak değiştirmeli

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki İŞKUR aracılığı ile Karesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine alınan personelle ilgili iddiaların yanıtlanmasını istedi.
Bu haber 2017-11-15 01:40:08 eklenmiş ve 271 kez görüntülenmiştir.

 CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki Karesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine alınan personelle ilgili iddiaların yanıtlanmasını gerektiğini ifade ederek “Bir yerel basın organında çıkan habere göre ‘Balıkesir Karesi ve Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine İŞKUR aracılığı ile 70 personel alınmış. İŞKUR’a başvuru yapanlar arasında kura çekilmiş ve 70 kişi İlçe Milli Eğitimlerde işe başlamış. İŞKUR’dan gelen 70 personel CV’sinin 70’inin de altında AKP il yöneticisi Ahmet Kasapöz’ün imzası ve referansı varmış. İŞKUR Milli Eğitim’e listeyi gönderirken Ahmet Kasapöz’ün referans notlarını kesmeyi unutmuş’ çıkan haber ve iddia aynen böyle ve bu haberle ilgili şu ana kadar da bir tekzip yapılmamış.” dedi.

Karesi ve Altıeyül ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerindeki bu iş için belki yüzlerce insan başvurduğunu ifade ederek “Yüzlerce insan iş umudu taşıdı.Ama ne yazık ki işe hak eden,ve bu işin ehli olanlar değil  AKP’ye başvuranlar ve AKP il yöneticisinin belirlediği insanlar girdi.İşkur kura çekiyor ve 70 kişi de  Ahmet Kasapöz’ün imzasını taşıyan cv’dekiler çıkıyor. Ne ilginç değil mi ? Adrese teslim iş. Elbette işe giren kardeşlerimizin iş bulmalarına tabi ki sevindik. Ama iş umudu taşıyan diğer kardeşlerimizin suçu AKP İl yöneticisine başvurmamak mıdır ? Eğer iddialar doğruysa,sizde hiç mi vicdan kalmadı. Bu kul hakkı yemek değil mi? Siz nasıl Müslümansınız ? Eğer iddialar doğruysa AKP il Başkanlığı derhal tabelasını İŞKUR tabelası olarak değiştirmeli. Eğer iddialar doğruysa insanları iş bulmak için kapınızda kul köle ediyorsunuz,yazık çok yazık” dedi.

KARESİ,ALTIEYLÜL İLÇE MÜDÜRLÜKLERİ VE İŞKUR MÜDÜRLÜĞÜ İDDİALARA CEVAP VERMELİ

Biçki “İŞKUR’ da işe alım için çekilen kurada işe alınan 70 kişinin CV’ sinin altında AKP İl yöneticisinin referansı ve imzası varsa bu tam bir rezilliktir. Bu işte bir bit yeniği vardır.Bu kuraya hile karıştırmıştır. İş umudu taşıyan ama referansının altında AKP İl yöneticisinin imzası olmayan Balıkesir’li hemşerilerimin hakkını yemektir. Şimdi buradan Karesi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne, Altıeylül İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ve İşkur Müdürlüğüne soruyorum. Bu iddialar doğrumu dur ? Eğer doğru değilse sizlerden Balıkesir Kamuoyuna ,Balıkesir halkı adına bir açıklama bekliyorum “dedi.

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım