“MHP’de bulunmayan Ülkücü değildir”

MHP Balıkesir İl Başkanı Suat Par, BİRLİK Gazetesi Köşe Yazarı ve Gazeteci Ramazan Karaca ile yaptığı röportajda çok özel açıklamalarda bulundu.
Bu haber 2017-11-16 01:41:00 eklenmiş ve 250 kez görüntülenmiştir.

Balıkesir MHP İl Başkanı Suat Par BİRLİK Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. Gazeteci Ramazan Karaca’ya Ülkücülük hakkında ki düşüncelerini dile getiren Başkan Par “Ülkücüsündür, ya değilsindir. Rahmetli Başbuğumuzun sağlığında Balıkesir’de Ocak Başkanlığını yapmış ve zaman zaman da konferanslarına İl Ocak Başkanlarıyla katılmış birisi olarak gayet açık ve net söylüyorum: MHP’de bulunmayan Ülkücü değildir. Ülkücüyse Milliyetçi Hareket Partisi ve Ocak bünyesinde bulunur ve bulunmak zorundadır. Eğer bu kimliklerinde devam etmek istiyorlarsa böyledir. Ben başka partide olacağım da ülkücüyüm, böyle bir şey yok” dedi.

Toplumsal faydası olan projelere destek vereceğiz

 

AK Parti’ye verdikleri destek konusuna da açıklık getiren Başkan Par “Burada bizim bakmamız gereken yer şurası, istifası istenen kişi Balıkesir’in AK Partili Belediye Başkanı. İsteyen kim, genel başkan. Bu mesele onların iç meselesi. Destek meselesine gelince, 30 Mart 2014’te Balıkesir halkı AK Partili belediye Başkanının seçilmesi için oy vermiş. Biz de bu durumun ruhuna uygun, Meclisteki arkadaşlarımız tarafından isimlendirmeden AKP’nin belirleyeceği aday yönünde oy kullandık. Bundan sonra Balıkesir halkına toplumsal faydası gelecek projelerde destek olacağımızı, toplumsal hadiselerde daha yaklaşımcı daha uyum içerisinde çalışan bir belediye beklediğimizi ifade ettik. . Daha önceleri de ifade ettiğimiz gibi, Balıkesir’de bir dönem arazi rantı konusunda ciddi spekülasyonlar yapıldı. Bu tip topluma izah edilemeyen konularda da toplum yararına olmayacağına inandığımız konularda da muhalefetimizi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım