İstanbulluoğlu SBL, UNESCO kampında

İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi, Sırbistan'da düzenlenen Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Kampı'na katıldı.
Bu haber 2017-11-17 01:40:07 eklenmiş ve 517 kez görüntülenmiştir.

Grammar School Dusan Vasiljev tarafından organize "Benim Şehrim-Bu benim"  başlıklı "Kökler ve Kanatlar" projesi kapsamında Sırbistan'ın Kikinda şehrine giden İstanbulluoğlu Sosyal Bilimler Lisesi (İSBL) öğretmen ve öğrencileri 5 gün boyunca bir dizi etkinliğe katıldı, Türk kültürünü tanıtırken, çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi, tarihi ve turistik yerleri gezdi.

Bu yıl 10'uncu kez düzenlenen UNESCO kampında İstanbulluoğlu Sosyal Bilimleri Lisesi ile birlikte Balıkesir'i ve Türkiye'yi başarıyla temsil eden heyette okul müdürü Zülfer İdiğli, öğretmenler Melek Ergul ve Taner Ergul ile öğrenciler Halil Emir Tiryaki, Merve Su Timur, Melike Akçaydan ve Furkan Kaya yer aldı.

DÜNYA İÇİN ELELE

10. UNESCO Kampı'nın "Kökler ve Kanatlar" konu başlığı aracılığıyla geçmişle gelecek arasında var olan tarihi ve kültürel bağları güçlendirmeyi hedeflediğini vurgulayan Ergul, 'Benim Şehrim - Bu benim'  tematik alt başlığı aracılığıyla gerçekleştirilen faaliyetlerle öğrencilerin, kültürler arası iletişimde bulunduğunu,  uluslararası düzeyde yabancı dil gelişimini geliştirdiğini söyledi. Ergul bu kampla Dünya'nın barış, birlik, sevgi, dostluk ve ekolojik korunmasına katkıda bulunma konusunda önemli adımlar atıldığını bildirdi

KARŞILIKLI ANLAYIŞ VE DİYALOG

Proje ile ilgili bilgi veren Melek Ergul, şunları söyledi:

 

"UNESCO'nun kültür çalışmaları, sürdürülebilir barışa, yaratıcılığın teşvik edilmesine, açık ve katılımcı toplumlar oluşturulmasına ve sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor. Günümüz dünyasında, kültürün toplumları dönüştürmedeki gücü açık. Bu bağlamda kültürel miras ve kültürel çeşitlilik kavramları, toplumlar için bir yakınlaşma, diyalog, uyum ve kimlik kaynağını oluşturuyor.  UNESCO, arkasında güçlü bir kültür bileşeni olmayan hiçbir kalkınma çeşidinin sürdürülebilir olmayacağı görüşüyle hareket ederek, kültürler arasında karşılıklı anlayış ve diyaloğa dayanan insan merkezli bir yaklaşım hedeflemekte ve bu temeller üzerine oturtulan sürdürülebilir kalkınmanın mümkün olabileceğini savunmaktadır"  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım