NATO'da yaşanan olay rezalettir

Büyük Birlik Partisi Balıkesir İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan “Geçtiğimiz günlerde NATO tatbikatı çerçevesinde alçakça bir olay yaşandığına dikkat çekerek . Yapılan özürle geçiştirilemez "NATO'da yaşanan olay rezalettir, kepazeliktir. Bu devletin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte, Sayın Cumhurbaşkanı hedefe konmuştur”dedi.
Bu haber 2017-11-23 01:40:09 eklenmiş ve 278 kez görüntülenmiştir.

Büyük Birlik Partisi Balıkesir İl Başkanı Ahmet Cemil Aydoğan düzenlediği basın toplantısında Nato’da yaşanan olayın tam bir rezalet olduğunu belirterek “Asıl hedefin Türkiye Cumhuriyeti Devleti oldugunu görüyoruz. Bugün Cumhurbaşkanlıgı makamında Sayın Recep Tayyip Erdogan değil de başka biri de oturuyor olsaydı yine aynı tavrı Türkiye'ye karşı göstereceklerdi. Ne zaman göstermezler? Onların politikalarını kabul edersen, teslim otursan, Amerika'nın Ortadoğu'daki, Suriye'deki, Irak'taki politikalarına evet dersen, Rusya'nın diğer politikalarına evet dersen, Avrupa Birliğinin politikalarına evet dersen, Israil'in bölgedeki yayılmacılıgına evet dersen o zaman sana bir şey yapmazlar. Ciddi, omurgalı bir duruş ortaya koyarsan, milli ve yerli bir politika izlersen ülke olarak hedefe konursun. Birlik ve beraberlik içinde olduğumuz süre zarfında biz bunların hepsini yeneriz"dedi. 

Boşnaklar canımızdır, kardeşimizdir

Geçtiğimiz günlerde bir gazetecinin Boşnak vatandaşlar hakkında söylediği ağır sözleri sert bir dille eleştiren Başkan Aydoğan “İsmini dahi anmaktan hicab duydugum bir gazeteci müsveddesi, işini iyi yapan gazeteci arkadaşları tenzih ediyorum. Boşnak kardeşlerimiz için kullandıgı ifadeler hepimizin malumu. Allah Bir'dir diyerek Müslüman oldukları için yüzyıllardır ağır bedeller ödeyen, katliamlara maruz kalan Boşnaklar canımızdır, kardeşimizdir. Boşnak kardeşlerimiz için yapılan çirkin benzetmenin sahibini, ona bu fırsatı verenleri ve hala sessiz RTÜK başta olmak üzere kalanları şiddetle kınıyorum. Yeter artık; TV ekranlarında bu ve buna benzer gayri ahlaki söz ve davranışları içinde barındıran, programlar derhal yaymdan kaldırılsın. Bu tür insanlar bundan sonra da Yüce Türk Milletinin huzuruna asla çıkarılmamalıdır. 

Sayın Par’ın açıklaması kastını aşmıştır

Konuşmasında MHP İl Başkanı Suat Par’ın yapttığı açıklamalar hakkında da duygularını dile getiren Başkan Aydoğan “Büyük Birlik Partisi Ülkücülerden müteşekkil ilay-ı Kelimetullah Nizam-ı Alem davasını şiar edinmiş, Şehit lider Muhsin Yazıcıoğlu'nun bizlere mirasıdır. Bu çerçevede ülkücülük herhangi bir siyasi partinin tüzüğüne veya herhangi bir kurumun çatısı altına hapsedilemez, kimsenin de tekelinde degildir. Ülkücülük bir hayat nizamı olmakla birlikte Hoca Ahmed Yesevi'lerin, Seyyid Ahmet Arvasi'lerin ocağında yoğurulmuştur. Bu anlamda Sayın Par'ın yaptığı açıklamanın kastın aşan bir açıklama olduğunu ifade etmek istiyorum. İlay-ı Kelimetullah Nizam-ı Alem davası, ülkücülük Milliyetçi Hareket Partisinden öncede vardı, sonrada var olmaya devam edecektir”şeklinde konuştu. 

Yerli otomobil fabrikası için en uygun yer Balıkesir

Yerli otomobil fabrikası konusunada değinen Başkan Aydoğan “Son olarak malum olduğu üzere geçtiğimiz günlerde yerli otomobil fabrikası için en uygun yerin Balıkesir olduğu, yerli otomobil fabrikasının Balıkesir'e kurulması gerektiğini söylemiş ve bu çerçevede ilimizdeki tüm kurumların, sivil toplum kuruluşlarının ve siyasi pati temsilcilerinin bir araya gelerek bir platform oluşturulması gerektiğini vurgulamıştık. Bu bağlamda Sayın Valimiz Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanımız Zekai Kafaoğlu, Balıkesir OSB Müdürü Sayın Mesut Eray, MÜSİAD Başkanı Sayın Tuncay Yıldız ile istişari görüşmelerimiz oldu. Bundan sonra da bu konudaki çalışmalarımız sonuç alınıncaya kadar devam edecektir. Bu hafta içerisinde yine TÜMSİAD ile bir görüşmemiz olacak. Yine Sanayi Odası ve Ticaret Odasından da randevu talebinde bulunduk. Sanıyorum en kısa zamanda Sayın Uğur ve Sayın Ermişler ile de bir görüşmemiz olacak. Önümüzdeki hafta içerisinde BASİAD yönetimi ve Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Sayın Faruk Kula ile bir görüşme yaparak yerli otomobil fabrikasının Balıkesir'e gelmesi konusunda bir yol haritası belirlemiş olacağız. Bu konuda siz degerli basın kuruluşlarımıza da çok fazla görev düşüyor. Sizlerin desteğini önemsiyoruz, kamuoyu oluşması konusunda elinizi taşın altına koyacağınıza inanıyorum. Konu ile ilgili de bundan sonra sizleri bilgilendirerek çalışmalarımıza devam edeceğiz”.

HABER - Fotoğraf : Otağ Fırıncıoğulları

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım