MÜSİAD‘DAN BİRLİK ÇAĞRISI

MÜSİAD, Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli Balıkesir’li MÜSİAD üyeleri ile görüşmek üzere Balıkesir’e geldi.
Bu haber 2017-11-23 01:40:08 eklenmiş ve 300 kez görüntülenmiştir.

MÜSİAD Balıkesir üyeleri ile görüşmeler yapan Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Şekerli  daha sonra MÜSİAD Balıkesir Başkanı Tuncay Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Vali Ersin Yazıcı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Merkez İlçe Belediye Başkanları, Hasan Avcı ve Yücel Yılmaz’ı ziyaret etti. 

MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrrahman Kaan’ın selamlarını ileten Ahmet Şekerli tüm ziyaretlerinde MÜSİAD’ın önemine vurgu yaptı. MÜSİAD ‘ ın yurt içinde 11.000 nin üzerinde üyesinin olduğunu, yurt dışında 68 ülkede 181 noktada şube veya temsilcilik olarak faaliyet gösterdiklerini söyledi. Türkiye ticaret hacminin yüzde 25’lik kısmını üyelerinin gerçekleştirdiklerini ifade eden Şekerli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam çağrısına dernek olarak destek verdiklerini ve söz verdikleri istihdamı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Tarım ve hayvancılık sektöründe önde gelen illerden biri olan Balıkesir’e ayrı bir önem verdiklerini, birçok zenginliği barındıran Balıkesir’in yeterli ilgiyi görmesi konusunda MÜSİAD’ın ve MÜSİAD’lı iş adamlarının destek vereceğini ifade etti. İşadamlarının yatırım yapabilmesi için Kamu Kuruluşlarının yardımcı olmasına, son dönemde yatırım yapmak isteyenlere yönelik hükümetin farklı çalışmalarının olduğu, birlik ve beraberlik ile gelecek yıllarda ihracatta artış beklediklerini söyledi. Balıkesir Türkiye’nin kalkınmasında etkin rol alabilecek illerin başında geliyor. Başta lojistik olmak üzere Balıkesir’in sahip olduğu avantajlar önemli bir potansiyel olduğunu gösteriyor. Balıkesir’in nitelikli insan gücü, teknik alt yapısı ve lojistik avantajlarıyla birleşince şehri, ileri teknolojili üretimin ve ihracatın merkezi olmaya götürecek büyük bir sinerji ortaya çıkıyor. Bu sinerji ile de Balıkesir’li tüm işadamlarımızın ortak bir amaç için çalışmalarını bekliyoruz.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım