CHP’DE KONGRE SÜRECİ BAŞLADI

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki Balıkesir’de kongre sürecinin başladığını ifade ederek “CHP 2019 Büyükşehir hedefine ve cumhurbaşkanlığı hedefine emin adımlarla yürüyecektir. Bundan hiç kuşkum yok”dedi.
Bu haber 2017-11-23 01:40:10 eklenmiş ve 213 kez görüntülenmiştir.

CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki CHP’de kongre sürecinin başladığına dikkat çekerek “Bu süreç çerçevesinde bütün ilçelerde delege seçimlerini bitirdik, tamamladık. Ve önümüzde ilçe kongreleri ve ardından yapılacak il kongresiyle birlikte sanıyorum Ocak sonunda yada Şubat’ın ilk haftasında da kurultayımızı tamamlayarak 2019 sürecine partimiz daha dinamik ve daha üretken bir anlayışla hazırlanacak. İlk kongremizi 22 Ekim tarihinde Balya’da yaptık. İlçe kongrelerinin tarihlerinin belirlenmesiyle ilgili de 2 yıllık süreyi tamamlamaları gerekiyordu. Bu tarihten dolayı da önümüzde yapılacak ilçe kongrelerinin 2 yıllık süreyi doldurmasını bekledik ve buna göre de il yönetimimiz ilçe kongre takvimini hazırladı. 2 Aralık’ta Ayvalık’ta, 3 Aralık’ta Havran ve Burhaniye, 5 Aralık’ta Gömeç, 6 Aralık’ta Susurluk, 7 Aralık’ta Kepsut, 8 Aralık’ta Erdek, 9 Aralık’Ta Bandırma ve Gönen, 10 Aralık’ta Bigadiç ve Edremit, 12 Aralık’ta Marmara, 15 Aralık’ta İvrindi, 16 Aralık’ta Sındırgı ve Manyas, 17 Aralık’ta Altıeylül ve Karesi, 18 Aralık’ta Savaştepe’de yaparak ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız. 7 Ocak’ta da il kongremizi yapmış olacağız. Ben bu süreçte CHP’nin delege seçimlerinden başlayan süreçten bu güne kadar delege seçimlerimiz tüm ilçelerimizde çok büyük bir olgunluk içerisinde bayram ve şölen havasında gerçekleşti. Bu sebepten dolayı bütün parti üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bu arada tabi ilçelerimizde ilçe başkan adaylarımız var. Buradan da bütün ilçe başkan adaylarımıza bu çıktıkları kutsal ve onurlu yolda başarılar diliyorum. Şunu buradan çok net ifade ediyorum. Bütün ilçe başkanlarımız kim seçilirse seçilsin bizim başımızın tacıdır ve eminim ki inanıyorum ki hangi arkadaşımız bayrağı devralacaksa alsın CHP 2019 Büyükşehir hedefine ve cumhurbaşkanlığı hedefine emin adımlarla yürüyecektir. Bundan hiç kuşkum yok. Ben tekrar bütün aday arkadaşlarıma şimdiden gönül dolusu sevgilerimi gönderiyorum ve onlara da başarılar diliyorum.

Siyaset laf ürettme işi değildir 

Geçen hafta sonu Türiye’de ilk defa bir il başkanlığının düzenlediği bir programı uyguladıklarını hatırlatan Başkan Biçki “Yerel Yönetim Akademisinin ikincisi gerçekleştirdik. Daha önce bu akademini ilk bölümünde sadece kadınları önceliklli alarak bu akademiyi gerçekleştirdik. Ve çok yararlı bir çalışma olduğunu bütün katılan arkadaşlar söylüyorlar. Geçtiğimiz hafta bu akademinin ikincisini gerçekleştirdik. Sayın İstanbul Milletvekilimiz Gülay Yedekçi dışarıdan konuğumuzda. Bursa Nilüfer Belediye Başkanımız Mustafa Bozbey konuğumuzdu. Yani bu akademi programında geldiler, kendi bilgi ve birikimlerini paylaştılar katılımcılarla. Çok faydalı bir eğitim programı oldu. Amacımız burada 2019’a partimizi hazırlamak. 2019’da gerek belediye başkanlığını gerekse belediye meclis üyeliğini düşünen partili arkadaşlarımıza bi nebze olsun katkı sunabilmek. Bu program 2019’a kadar devam edecek. Ve bu programı gelen bütün milletvekillerimiz ’Türkiye’nin hiçbir yerinde böyle bir çalışma yok. Bu çalışmanın bütün illere örnek olmasını istiyorum’ dediler. Ben hep şuna inanıyorum. Siyaset laf ürettme işi değildir. Siyaset iş yapma yeridir. Bu sebeple de 2 yıldan bu güne kadar hep ilkleri yapmaya gayret ediyoruz. Vizyonumuzu ve ufkumuzu çok geniş tutuyoruz. Önümüze de çok büyük bir hedef koyduk. Elbette zor olduğunu biliyorum. 2019’da Balıkesir’e Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazandırma hedefini koyduk. Bu hedefin çok kolay olmadığını biliyorum. Çünkü 69 yıldan bu yana Balıkesir merkezde bir CHP’li belediye başkanı olmadı. Bunun ezikliğini hissediyoruz. Bunun eksikliğini hissediyoruz. Bu hedef dönük bütün çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sebeple de çok laf yapmak yerine iş yapmayı kendimize bir ilke olarak belirledik. Zaman zaman sosyal medyada da paylaşıyorum. 2019 hedefini adım adım örüyoruz. 2019 Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmanın taşlarını yavaş yavaş ve emin adımlarla döşüyoruz. Buna çok inanıyorum. Çok zor bir iş olduğunu biliyorum. Başaramayabiliriz de ama emin olun ki bunu başarmak için bütün arkadaşlarımız birlikte gecemizi gündüzümüze katıyoruz. İnsanın olduğu her yerde insanın nefes aldığı yerde hatta her canlının nefes aldığı her yerde olmaya çalışıyoruz. Sadece insanlara değil sokak hayvanlarına dahi dokunuyoruz. Çünkü ben biliyorum ki insan olmanın öncelikli koşulu hayvanları sevmekten değer vermekten geçer. Bu sebeple de benim iyi bir hayvansever olduğumu bütün Balıkesir biliyor. Ve dolayısıyla bütün canlılara önem veriyoruz. Çünkü biz Balıkesir’i kazandığımızda sadece insanlar değil emin olun ki hayvanlar da insanlar da ağaçlar da yapraklar da çiçekler de nefes alacak ve onlar bile CHP’li bir Büyükşehir Belediye Başkanlığının olduğu kentte yaşamanın farkını ve ayrıcalığını emin olun ki hissedecekler”şeklinde konuştu.

HABER - Fotoğraf : Otağ Fırıncıoğulları

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım