“BİZ VARIZ, BİRLİKTE YAPARIZ”

CHP Balıkesir İl Teşkilatının 7 Ocak’da gerçekleştirilecek olağan kongre öncesinde Serkan Sarı dün düzenlediği basın toplantısında il başkanlığına aday olacağını açıklayarak “Atatürk'ün bize emanet ettiği en önemli mirası olan Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak için, birbirine destek olarak çalışan bir ekip olma bilinciyle ‘Biz varız, birlikte yaparız’ diyoruz”dedi.
Bu haber 2017-11-28 01:40:10 eklenmiş ve 1250 kez görüntülenmiştir.

CHP Belediye Meclis Üyesi Serkan Sarı 7 Ocak’da gerçekleştirilecek olağan kongre öncesinde Balıkesir İl Başkanlığına aday olacağını açıkladı. Serkan Sarı yaptığı konuşmada “Çok etkin güçlü ve donanımlı bir kadro ile sizlerin karşısına çıktık.  İl ve İlçe kongrelerimiz başlıyor. Kongrelerde aday olacak partili arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Kongre süreçlerinin ayrıştırmak yerine birleştirici olacağını umut ediyorum. Kongrelerimizin partimize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak. Ben, Serkan Sarı; 21 Haziran 1978 de doğdum. Balıkesirliyim. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Balıkesir’de tamamladım. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden 1999 yılında mezun oldum. Balıkesir Merkez de eczacılık yapmaktayım. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi’nde Klinik Eczacılık alanındaki Yüksek Lisansımı 2016 yılında tamamladım. Evliyim, bir kız çocuğu babasıyım. Balıkesir’de ÇYDD, ADD, BAÇEV, BASİAD, BAGİAD gibi pek çok sivil toplum kuruluşunda aktif olarak görev almaktayım. Aktif Siyasî hayatıma Cumhuriyet Halk Partisi’nde başladım. Farklı bir siyasi parti geçmişim olmadı, gelecekte de olmayacak. Benim tek bir amacım var oda Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize emanet ettiği Laik Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet etmek. Geçtiğimiz yerel seçimlerde Belediye Meclis Üyesi seçildim. Belediyede ve örgütümüzün her türlü çalışmasında aktif olarak görev yaptım. Belediye Meclisi’nde birçok komisyonda çalıştım.

TEK HEDEFİM BAŞARILI BİR İL BAŞKANI OLMAK

Önümüzde çok önemli bir dönem var. Ben bu dönemde sadece Cumhuriyet Halk Partisinde il Başkanlığını yapmak istiyorum. Başka hiçbir hedefim yok. Eğer bu yetki bize verilir ise görev sürem sonuna kadar başka hiçbir Göreve talip olmayacağım. Aktif ve etkin bir şekilde Cumhuriyet Halk Partisi’ni önce belediye seçimlerinde sonrada Türkiye'de iktidar yapmak için çalışacağım. Bu görevler benim için bir mevki değil, bir mevzi olacak. Asla buraları bir basamak olarak kullanmayacağım. Kişisel hedefleri doğrultusunda siyaset yapanlar ile Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman bir yere gelemez. O yüzden herkes kişisel hedeflerini bir kenara bırakarak bu mücadelede yer almalıdır.

İL BAŞKANLIĞINI DAHA İYİ YÖNETECEĞİZ

Ben eğer partim için bayrak asmam gerekiyor ise, bayrak asarım, afiş asmam gerekiyor ise afiş asarım. Bana nerede ihtiyaç olduğunu düşünüyor isem orada olurum. Bugün de İl Başkanlığını daha iyi yöneteceğimize inanıyoruz ve bu göreve arkadaşlarım ile talip oluyoruz. Bizler sadece İl Başkanlığı seçimini kazanmak için değil, Cumhuriyet Halk Partisi’ne hizmet edebilmek için aday oluyoruz. Bizler kişisel siyasi anlayıştan sıyrılmış, samimi içten, yürekten siyaset yapan inanmış bir ekibiz.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN, KURUCU VE KORUYUCUSU

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Tarihi; emperyalizme karşı yakılan Kuvayı milliye ateşi ile başlayan Kurtuluş Savaşı mücadelesine dayanır. Türkiye’nin kurucu ve koruyucu partisinin temsilcileri olarak. Bizler biliyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi otel odalarında değil, savaş meydanlarında kurulmuştur. Bizler laik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve savunucusu olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin onurlu ve genç temsilcileri olarak bu emanete sonsuza kadar sahip çıkacağız. Atatürk’ün devrimlerinin ışığında ALTI OK ilkelerinin bize gösterdiği yolda Partimizi iktidar yapmak için çalışacağız. Bizler buna çok inandık. Gelin birlik olalım, gelin bize güç verin. Ne Ezen, Ne Ezilen insanca hakça bir düzen için mücadele edeceğiz. Atatürk'ün bize emanet ettiği en önemli mirası olan Cumhuriyetimize ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne sahip çıkmak için, birbirine destek olarak çalışan bir ekip olma bilinciyle “Biz varız, birlikte yaparız” diyoruz. Birlik ve beraberlik için “Balıkesir’in Birleştirici Gücü” olmaya geliyoruz.

HABER - Fotoğraf : Otağ Fırıncıoğulları

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım