YUSUF YÜKSEL ALTIEYLÜL’DE YENİDEN ADAY

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Yusuf Yüksel, 17 Aralık 2017 tarihinde yapılacak ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu açıkladı.
Bu haber 2017-12-05 01:40:09 eklenmiş ve 316 kez görüntülenmiştir.

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Yusuf Yüksel, 17 Aralık 2017 tarihinde yapılacak ilçe kongresinde yeniden aday olduğunu açıkladı. Dün gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşan Yusuf Yüksel “ 6 Aralık 2015 tarihinden bu güne kadar ekibimle birlikte onur duyarak yürüttüğümüz Cumhuriyet Halk Partisi Altıeylül İlçe Başkanlığı görevimi,17 Aralık 2017 tarihinde yapılacak ilçe kongremizde,ilçe başkanlığına tekrar aday olarak  2 yıl delegemizden görev talep ederek adaylığımı açıklıyorum. İlçe Başkanlığımız döneminde Partimizin ilkeleri doğrultusunda,ilçemizin ve ülkemizin sorunlarını sürekli gündeme getirdik.Hayvancılığımızın AKP iktidarı tarafından tasfiye edilmesine karşı süt eylemi gerçekleştirdik ve bu eylemimiz ulusal medyada yankı bularak aylarca gündemde kaldı.Süt üreticilerimizi TBMM’ne götürdük Balpark’a karşı çıktık ve Balpark çalışanlarının insanlık dışı çalışma koşullarını ve çalışma sürelerinin uzunluğunu gündeme getirdik. Prof. İlber Ortaylı hocamızı davet ederek Çanakkale  Savaşı konulu çok geniş katılımlı bir panel düzenledik. Altıeylül Ortaokulu’nun ranta açılmasına karşı 3 defa meydanlarda basın açıklaması yaptık ve Rant yaratma merkezine dönüşen AKP’li Büyükşehir Beldiye’sinin 1/5000’lik imar uygulamasının iptali için mahkemeye verdik,mahkeme süreci halen devam ediyor. AKP’li Belediyelerin köylere karşı ilgisizliğini sürekli gündeme getirdik.Akarsu Köyünde,köy meydanına akan lağım sularını sürekli gündeme getirdik.BASKİ’den kanalizasyon döşeneceğine dair söz aldık ve kamyonlar dolusu kanalizasyon borularının Akarsu Köyüne gelmesini sağladık.Ancak,Edip Uğur’un zalimliği bu boruların geri götürülmesini sağladı. Referandum sürecinde aralıksız çalıştık, Evetçi  Partiler olan AKP,MHP ve BBP’nin  hezimete uğramasını sağladık ve çok ciddi oranda Hayır oylarında artış sağladık. 17 Aralık’ta yapılacak olan İlçe kongremizde tekrar seçilirsek eğer,çok yoğun bir çalışmayla Altıeylül Belediye Başkanlığını kazanmak ve Büyük Şehir Belediye Başkanlığını kazanmamızın önünü açmak temel ilkemiz olacaktır.

 

CHP olarak,seçimle gelenlerin seçimle gitmesinin temel ilkeleri olduğuna dikkat çeken Yüksel “Ve demokrasinin gereğidir.Ancak bu ilkemiz,Edip Uğur’u eleştirmemize engel değildir.  Büyükşehir Belediye’sinin kurmuş olduğu Baltok’a Beldiye bütçesinden milyonlarca lira kaynak aktarılması kanunsuzdur ve suçtur.Baltok’un yapmakta olduğu inşaatların bulunduğu alanın  imar durumu resmileşmemiştir. Edip Uğur’un, Belediye otobüslerine ve çöp kamyonlarına kendi resimlerini astırması görgüsüzlüktür,suçtur ve halkımızın milyonlarca lirası bu görgüsüzlüğe harcanmıştır. Edip Uğur,Orman fidanlık yanına Fen İşleri tesisleri kurarak birinci sınıf tarım arazilerimizi betonlaştırmıştır.Ülkemizin geleceğine ve tarımına en büyük hançeri vurmuştur. Balıkesir siyasi tarihinde Cumhuriyet’imizin olanaklarından en fazla yararlanan şahsiyet olan Edip Uğur’un Cumhuriyet ve Büyük Önder Atatürk düşmanlığı her davranışında gözlerden kaçmamıştır.30 Ağustos zafer bayramı törenlerine katılmamış,ancak talimatla 29 Ekim törenlerine katılmıştır. Çamlık’ta binlerce ağaç katliamı yaparak betonlaştırma projelerinin gerçek amacı ise,Çamlık’ta bulunan Atatürk anıtının anlamını yitirmesini sağlamaktır. Balıkesir merkez’e yapılan 3 tane köprülü kavşaktan sadece Emniyet müdürlüğü önünde yapılan köprülü kavşak bir yarar sağlamıştır.Otel Basri önündeki ve Doğum evi önüne yapılan kavşaklar ise Bursa yoluna doğru dönüş olmadığı için trafiği içinden çıkılmaz hale getirmiştir.Gençlik merkezi önüne yapılan döner kavşak tam bir ucubedir.Buraya köprülü kavşak yapılacaktı ama sözler tutulmadı. Raylı sistem yapılacaktı,sözler tutulmadı. Cumhuriyet Halk Partisi olarak,hakça bir düzen için, Belediye Başkanlıklarına ve İktidara hazırlıklıyız,inançlıyız ve kararlıyız.”şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım