Gönül Adımları

Sosyal Politikalarda Gönül Adımları Balıkesir’i dinliyor etkinliği için Balıkesir’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık tüm Türkiye’de sosyal politikalar alanında son 15 yılda çok önemli adımlar atıldığına dikkat çekerek “Sosyal politika deyince hepimizin aklına sadece dezavantajlı gruplara yapılan hizmetler gelir. Ama sosyal politikalar; bilmeliyiz ki Türkiye’nin 80 milyonunu ilgilendiriyor ve hatta yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı, yurt dışından bize misafir olan göçmen, geçici barınma, koruma altında olan misafirlerimizi ilgilendiriyor”dedi.
Bu haber 2017-12-08 01:40:08 eklenmiş ve 276 kez görüntülenmiştir.

Sosyal Politikalarda Gönül Adımları etkinliğinin 8.’si AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık’ın katılımıyla Yeni Öğretmen Evinde gerçekleştirildi. AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demirarslan yaptığı açılış konuşmasında “AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığımızın gerçekleştirdiği Gönül Adımları Balıkesir’i Dinliyoruz Programı düzenlendi. Sosyal Politikalar başkanlığımız tüm illerdeki şehri dinliyor, şehrin tüm kesimini dinleyerek, şehrin bir röntgenini çekiyor. İnşallah bugün de Balıkesir’in röntgenini çekeceğiz. Tüm sendikalar, sivil toplum kuruluşları, odalar, öğrenciler, engelli arkadaşlarımız, ailelerimiz, tüm Balıkesir’in temsilcileri burada. İnşallah Balıkesir adına güzel çalışmalar olur”dedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık Sosyal Politikalarda Gönül Adımları’nın 8’incisini Balıkesir’de attıklarını hatırlatarak “Tüm Türkiye’de sosyal politikalar alanında son 15 yılda çok önemli adımlar attık. AK Parti 15 yılık millete hizmet hikayesinde en önemli adımlarını sosyal politikalarda attı. Sosyal politika deyince hepimizin aklına sadece dezavantajlı gruplara yapılan hizmetler gelir. Ama sosyal politikalar; bilmeliyiz ki Türkiye’nin 80 milyonunu ilgilendiriyor ve hatta yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızı, yurt dışından bize misafir olan göçmen, geçici barınma, koruma altında olan misafirlerimizi ilgilendiriyor. Sosyal politika; ilk kurulduğumuz andan itibaren partimizin kısa, orta ve uzun vadeli programlarında cümlenin öznesini insan olarak belirlemiş ve insanı yaşat ki devlet yaşasın demiş, ilk günden itibaren sosyal adaleti, sosyal refahı sağlamak adına a-sosyal devletin yerine sosyal devlet anlayışını inşa etmek adına sosyal politikalar uygulamış”.

 

Hafızayı beşer nisyan ile malüldür

Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Anayasa’da tarif edilirken milli, demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olarak tarif edildiğine değinen Çalık “Ama AK Parti iktidara gelmeden önce, 2002 yılından önce sosyal devlet anlayışının olmadığını tahmin ediyoruz sizlerde hatırlarsınız. Hafızayı beşer nisyan ile malüldür. Geçmiş dönemde yaşanılan aksaklıkları, eksiklikleri ve devletin vatandaşı sarıp sarmalama adına bıraktığı ne kadar boşluk varsa, biz AK parti olarak, hükümet olarak ve devleti temsil eden makamlarımız, yürütmedeki arkadaşlarımız sosyal politikalarda çok önemli adımlar attı. Sadece sosyal politikalarda değil; eğitimde, ulaşımda, salıkta atmış olduğumuz adımlar milletimizin her seçimde AK Parti’ye destek vermesine vesile oldu. Benim özellikle altını çizmek istediğim hadise sosyal politikalarda ayırmış olduğumuz bütçe vatandaş nezdinde çok ciddi kabul görmüş vaziyette”.  

Balıkesir’deki gönül dünyasını dinlemek adına buradayız

Balıkesir’de sosyal politikalar alanında yapmılmış olan çalışmaların birlikte değerlendirileceğini belirten Çalık “Gönlünüzden, yüreğinizden ne geçiyorsa, sizin gönül sesinizi dinlemek üzere bugün buradayız. Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’deyiz. O dağı, ovası, yeşili, denizi, suyu güzel Balıkesir’de gönül kapılarınızı bize açtınız. Gönül kapılarını bize açan tüm Balıkesirli kardeşlerime haseten teşekkür ediyorum. Biz 15 yıldır milletimizin gönül kapısına girmenin onurunu ve gururunu yaşıyoruz. O gönüle giren liderimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte gönül dünyasını bize açan bütün milletimize teşekkür ediyoruz. O gönüldeki yerimizi pekiştirmek adına, gönle giren AK Parti’nin Balıkesir’deki gönül dünyasını dinlemek adına buradayız. Balıkesir Kuvayi Milliye’nin şehri, Balıkesir Kahraman Seyit Onbaşı’nın şehri. Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın, Zağnos Paşa’nın, Birgivi’nin, Ömer Seyfettin’in, Hasan Basri Çantay Hocamızın şehri. Sarı Hoca’nın, Gönenli Mehmet Efendi’nin, Bandırmalı Ali Efendi’nin şehri. Kahramanların, yiğitlerin, ulemanın, şühedanın şehri Balıkesir. Ben de burada kahraman ecdadın torunları olarak sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti bir kez daha ifade ediyorum. Ve huzur şehri, gurur şehri Balıkesir her birinizin ayrı ayrı gurur duyacağı ecdadınız, bizim de ecdadımız”.

Milli ve yerli olma düşüncemiz

Balıkesir’in milli ruhu çoktan yakaladığına dikkat çeken Çalık “Bir olmak, beraber olmak hassasiyetini çok net göstermiştir. Kurtuluş Savaşı’ndaki o birlik ruhuna bugün çok daha fazla ihtiyacımız var. Uluslararası güçlerin Türkiye’yi hedef haline getirdiği, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef haline getirdiği bir dönemden geçerken, bizim birlik olma, beraber olma, milli ve yerli olma düşüncemiz aynen Kurtuluş Savaşı’ndaki ruh gibi Balıkesir’den ateşlenecek ve fişeklenecek inşallah. Teşkilatımızı ziyaret ederken arkadaşlarımızla paylaştım; Balıkesir’e Hasan Basri Çantay’ın davetiyle gelen Mehmet Akif verdiği hutbede mesajlarını çok net ve açık bir şekilde iletiyor. Orada birliğimizin ve beraberliğimizin önemine vurgu yaparak “Allah’ın ipine sarılın” diyor. Biz Allah’ın izniyle yapacağımız tüm çalışmalarda önce hakkın rızasını, sonra halkın rızasını almak üzere yola çıktık. Atmış olduğumuz bütün adımlarda, yapmış olduğumuz bütün çalışmalarda milletimizin rızası, milletimizin memnuniyeti bizim için en önemli adım olmuş vaziyettedir.

Eğitimde çok önemli yollar kat ettik

Sosyal Politikalar Gönül Adımları Toplantısında Balıkesir’de 10 masa oluşturulduğunu syleyen Çalık “İki masamız genel değerlendirme masası ve Balıkesir için bu masada konuşacak başkanlarımız, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz bize Balıkesir’in fotoğrafını çıkaracaklar. İkinci masamız şehit ailelerimiz ve gazilerimizin masası. Şehitlerimizin bize olan emanetleri güzel ailelerimizle, eşleri, anneleri, kardeşleriyle birlikte dernek başkanlarımız, şehit ailelerimiz ve gazilerimizin masasında hem taleplerini, hem düşüncelerini, varsa memnuniyetlerini ifade edecekler. Engellimiz ve yaşlılarımız 2002 öncesi Türkiye’de maalesef olmayan sosyal devletle dışlanmış en önemli gruplarımızdı. Evde bakım dahil olmak üzere; evde sağlık, engellilerimizin istihdamı ve ulaşabilir, erişebilir tüm hizmetler engellilerimizin imkanlarına sunuldu. Şimdi bugün Balıkesir’de engellilerimiz ve yaşlılarımız için yaptığımız hizmetler kadar, varsa talepleri onları dinlemek üzere buradayız. Toplumun temel taşı aile. Kadın ve çocuklarımız inşallah bu masada kadınlarımız, ailemiz, çocuklarımızla ilgili Balıkesir nasıl, neler istiyor, bizden neler talep ediyor bunları dinleyeceğiz. Olmazsa olmaz eğitimimiz; sorun nedir diye sorduğumuzda eğitim, çözüm nedir dediğimizde eğitim. Eğitimde çok önemli yollar kat ettik. Ama hala yapmamız gereken çok önemli işler var. Balıkesir’den bakınca eğitim; Balıkesir’in eğitimi, Türkiye’nin eğitimi nasıl görülüyor onları değerlendirmek isteriz. Gençlik bugünümüzün teminatı, yarınımızın güzel evlatları inşallah gençlerimiz için yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatı. Ama onlara daha dokunmak, onların sorunlarına daha fazla eğilmek için gençlerimizin masasından gençliği, Balıkesir’i ve Türkiye’yi dinlemek istiyoruz. Sağlık ve Sosyal Güvenlik masamız; özellikle sağlık alanında çok önemli reformlar yaptık. Sağlıktaki memnuniyetleri yüzde 74’lere, yüzde 78’lere çıkardık. Sosyal Güvenlik kapsamını yüzde 100’e çıkardık ve yüzde 100’lük Sosyal Güvenlik kapsamındaki Balıkesir’deki kardeşlerimizin alanla ilgili yaşadığı sorunları dinleyeceğiz inşallah. Balıkesir tarım ve hayvancılık şehri. Bir masamız da tarım ve hayvancılıktaki sosyal politikalarımızda neler yapmamız gerekir, çiftçilerimizle neler paylaşmamız gerekir, bizden talepleri nedir onları dinleyeceğiz. Sosyal Yardım, Yoksulluk ve İstihdam; Sosyal yardımlar bizim vakıf kültürümüzden başlamak üzere, medeniyetimizde var olan en önemli manevi gücümüz. İşte biz sosyal yardımları sadece yandım amaçlı değil, hak temelli yapıyoruz. Bu vesileyle yaptığımız sosyal yardımları daha sonrasında istihdama kazandırmak adına da çok önemli adımlar atıyoruz. Balıkesir’deki istihdamı, işsizliği ve yoksulluğu varsa konuşmak istiyoruz”.

HABER - Fotoğraf : Otağ Fırıncıoğulları

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım