Balıkesir Devlet Hastanesi Türkiye 3.sü oldu

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Emine Dursun Ekinci Balıkesir Devlet Hastanesi nin 2017 yılında topladığı 6327 organ bağışı ile Türkiye 3.sü ve bölge 1’si olduklarını söyledi.
Bu haber 2017-12-14 01:40:08 eklenmiş ve 221 kez görüntülenmiştir.

Balıkesir Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Emine Dursun Ekinci kurum olarak yaptıkları çalışmalar neticesinde aldıkları 6327 organ bağışıyla Türkiye 3. ve bölge birincisi olduklarını belirterek “Bu bağışları almamızda ki en büyük etken yaptığımız farkındalık çalışmaları ve verdiğimiz eğitimler. Farkındalık çalışmaları ve eğitimlerin bu konuda çok büyük önemi olduğunu düşünüyoruz hastane olarak. Bu konuda tüm hastanemizin desteğini görüyoruz. İnsanlar bilmedikleri konular karşısında ya tarafsız kalıyorlar yada güvenmek istemiyorlar. Eğitimlerimizde kavram yanılgılarını ve bilmedikleri konuları gidermiş oluyoruz. Bu çalışmalarımızı yıl boyunca devam ettiriyoruz biz şu ana kadar 15 kurum, 9 okul  ziyaretinde bulunduk. Bunun dışında köy çalışmalarımız oldu. Geçmişe baktığımızda Dursunbey ilçemizde aldığımız bağışların az olduğunu gördük ve burada çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. Burada köy imamları ve muhtarlarıyla iletişime geçtik ve onların muazzam desteklerini gördük. Köy kahveleri ve Kuran kurslarında eğitimler verdik ve bunların sonucunda da Türkiye 3.’sü olduk. Tabi ki bizim diğer bir dalımız olan doku bağışınıda atlamadık”dedi.

Bize 24 saat ulaşabilirsiniz

 

Türkköke  büyük önem verdiklerine dikkat çeken Ekinci “Kızılay Kan Merkezi ve Türkkök ile yaptığımız 3 büyük organizasyon oldu. Bu organizasyonlarda Kök Hücre Kazanım Uzmanı Ramazan Çiçek’in çok büyük desteğini gördük. Çanakkale Biga İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nde genç toplulukların daveti üzerine gittiğimiz bir çalışma oldu. Orada sempozyum düzenlendi. Polis Eğitim merkezinde yaptığımız bir çalışma oldu buda en büyük organizasyondu ve 872 kişiye ulaştık orada. BAÜN’deki öğrenci guruplarıylada farkındalık çalışmaları yaptık. Fahri Kiraz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriylede çalışmalarımız oldu. Üniversite ve okullarımızı bu konunun içine çekmeye çalışıyoruz. Gençlerin bu konuya bakış ve yaklaşımları çok güzel. Çok güzel bir yıl geçirdiğimizi düşünüyorum başarılarımızda ortada zaten. Perfüzyonist Şaziye Mutlu olmak üzere, bu konuda yıl boyunca yaptığımız 63 etkinlikte desteğini esirgemeyen hastane yönetimimiz ve çalışanlarımız sayesinde bu başarıyı elde ettik. Organ bağışı konusunda bize 24 saat ulaşabilirsiniz. Balıkesir Devlet Hastanesi sitesinden organ birimini tıklayarak orada ki bilgilendirmelerimize ve çalışmalarımıza ulaşabilirsiniz”şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım