YABANCI YATIRIMCILAR BÜYÜKŞEHİR’DE

Farklı ülkelerden gelen yabancı yatırımcılar Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.
Bu haber 2018-01-11 16:23:19 eklenmiş ve 265 kez görüntülenmiştir.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nu ziyaret eden yatırımcılar Balıkesir’den olmaktan duydukları memnuniyeti ifade ettiler, Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’na kendilerini misafir etmelerinden dolayı teşekkürlerini ilettiler. Balıkesir’e yatırım yapabileceklerini kaydeden yabancı misafirler ortak hareket edebileceklerini kaydettiler.

 “BİRLİĞİMİZ VE VAHDETİMİZ ÖNEMLİ"

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu şu ifadelere yer verdi: “Tarımın başkenti olan, mutlu ve huzurlu insanlar şehri olan Balıkesir’e hoşgeldiniz. Sizi burada ağırlamaktan mutlu ve bahtiyar olduk. Balıkesir Türkiye’nin en önemli yollarının kesiştiği odak şehir. İstanbul-İzmir otoyolu ile Çanakkale’den gelen ve İzmir’e giden otoyol Balıkesir’den geçecek. Balıkesir odak şehir hale geldi. Balıkesir iki denize kıyısı olan bir il. Bütün ilçelerimizde jeotermal kaynaklar
bulunuyor. Türkiye’de çıkan 57 madenin 32’si Balıkesir il sınırları içerisinde, Bor madeni de ilimizde. Balıkesir’de deniz, termal ve dağ var. Tam yaşanabilecek ve yatırım yapılabilecek bir şehir. Bütün Müslüman kardeş ülkeleri Balıkesir’e gelmeye ve yatırım yapmaya davet ediyoruz. Yerel yöneticiler olarak her türlü katkıyı sağlamaya hazırız. Yeter ki ilimize yatırım yapılsın, katkı sağlansın. Müslüman ülkelerin ve halkların birbiri ile olan alışverişi ile ticaretinin önemli olduğunu düşünüyorum. Dünyadaki olan savaşların, kan ve gözyaşının en çok Müslüman ülkelerde aktığını görüyoruz. Bunu önleyebilmemiz için İslam ülkelerinin bir olması lazım, beraber olması lazım ve kardeş olması lazım. Birliğimiz ve vahdetimiz önemli. En son Birleşmiş Milletlerde yaşanan olayda gördük. Amerika Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan etti. Türkiye ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dik duruşu ile Birleşmiş Milletlerde red oyu çıktı. Balıkesir tarım ve hayvancılığın baş şehri, turizm konusunda yatırım yapılabilecek bir yer, sanayisi hızla gelişiyor. Balıkesir 1 milyon 200 bin nüfuslu bir şehir. Kim önce gelir yatırım yaparsa kazanmış olacak, Balıkesir’in değeri artıyor.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım