Kazdağlarının tıbbi ve aromatik bitkileri için dernek kurdular

Balıkesir’in Havran ilçesinde kurulan İda’nın Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Derneği (TAROMİDA) Kazdağlarında yetişen tıbbi ve aromatik bitkilerin teşhisi, kültüre alınması, hasat işlemleri ve ekonomik yönden değerlendirmesi gibi çalışmalar yapacak.
Bu haber 2018-01-19 01:40:01 eklenmiş ve 498 kez görüntülenmiştir.

Op. Dr. Fatma Zeytan Yıldız tarafından kurulan ve Doç. Dr. Selami Selvi, Uzman Eczacı Selin Aktar, Tıbbi ve Aromatik Bitliler Uzmanı Nazım Tanrıkulu, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Uzmanı Ranagül Erdoğan, Ziraat Mühendisi Ferit Uzunoğlu ve Zühriye Halis Bora derneği yönetim kurulunu oluşturdular.
TAROMİDA’da Edremit Körfezinde kırsal kalkınma ve kırsal kadın bilinçlenmesine katkı amaçlı olarak, Kazdağları’nda doğal olarak yetişen tıbbi ve aromatik bitkilerin tespit edilmesi, kültüre alınması, hasat işlemleri ve ekonomik yönden değerlendirilmesi, kırsal alandaki kadın popülasyonunun sağlık ve gelir yönünden daha üst düzeylere çıkarılması ve toplum sağlığında tıbbi bitkilerin bilinçli kullanımının öğretilmesi üzerine bilimsel konferans, seminer, panel, faaliyet ve atelyelerin yapılması ayrıca; ekoturizm ile bölgemizin flora zenginliğini yerli ve yabancı insanlara tanıtılması amaçlanmakta.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer İLÇELERDEN haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım