Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu Almanya’da

Non Formal Eğitim ile Oyun Tabanlı Öğrenme Eğitimini ulusal düzeyde alan Balıkesir’in Edremit ilçesi Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokulu yönetici ve öğretmenleri, bu kez de uluslararası düzeyde eğitim almak amacıyla, Erasmus Okul Eğitimi Personel Hareketliliği kapsamında Almanya-Weimar’da 6 gün yapılandırılmış kursa katılmak üzere gittiler.
Bu haber 2018-01-24 01:40:02 eklenmiş ve 492 kez görüntülenmiştir.

14 bin 076 € bütçesi bulunan projede hareketlilik kapsamında yapılan Almanya ziyareti, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç, 6 öğretmen ve 2 idareci ile birlikte yapıldı. 2 okul ziyaretinin olduğu teknik gezi ile gezi ekibi, eğitim teknikleri ile oyun tabanlı öğrenmeyi birleştirerek eğitimi; kalıcı, zevkli ve eğlenceli hale getirmek amacıyla geliştirilen proje hakkında bilgi sahibi oldular.
Yapılandırılmış kursta; Non formal eğitim metotları eğitimi oyunlaştırma sınıf içi etkinliklerde uygulama, oyunla ders içeriği ve materyal hazırlama grup ve laboratuvar çalışmaları yapıldı. Ayrıca uluslarası bir okul, bir Alman devlet okulu teknik gezi kapsamında ziyaret edildi ve Erfurt ‘da bulunan Buchenwald kampına kültürel ve tarihi gezi düzenlendi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EĞİTİM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım