Ayvalık'ta Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; İlçe Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyonu, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ‘ın öncülüğünde Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda toplandı.
Bu haber 2018-01-26 01:40:04 eklenmiş ve 422 kez görüntülenmiştir.

Ayvalık Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan’ın yanı sıra daire amirleri, oda başkan ve yöneticileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar, okul müdürlerinin de hazır bulunduğu toplantıda konuşan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Mete Erbatur, halk eğitimi planlama ve iş birliği komisyonu olarak; ilçedeki resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme kapsamında, yaygın eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, planlanması, ortaya çıkan güçlüklerin değerlendirilmesi ve merkezler arasında iş birliği ve koordinasyon sağlanması, etkinliklerin birlikte planlanması ve uygulamaya konulması, hizmet tekrarı ve kaynak israfının önlenmesi ve verimliliğin artırılmasını hedeflediklerini belirtti.
Toplantıda konuşan Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Serkan İnce ise Ayvalık HEM olarak 2017 yılında açtıkları kurslar ile yaptıkları işbirliği çalışmaları hakkında brifing verdi.
Geçtiğimiz yıl; yaklaşık 8 bin 500 kursiyerin Ayvalık HEM bünyesindeki eğitimlere katıldığını açıklayan Serkan İnce, kurum bünyesinde okuma-yazma kursları, Açık Öğretim Lise ve Ortaokul iş ve işlemlerini büyük bir heyecanla yürüttüklerini ifade etti.
Müdür İnce; Ayvalık HEM olarak verdikleri eğitimlerde kursiyerlerin el emeği ve göz nurlarıyla yaptıkları eserleri sene sonu etkinliklerinde sergiledikten sonra sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktan da duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Toplantıda Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan ise kurum amirlerinin yanı sıra toplantıda hazır bulunan oda başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle istişarelerde bulunarak, 2018 yılına ait ilçedeki kamu kurum ve kuruluşlarının da hizmet kalitelerini arttırmak ve bunu belgelendirmek adına Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan kurslardan yararlanmaları gerektiğini belirtti.
Ayvalık genelinde yerel istihdamın arttırılmasına yönelik HEM kursların arttırılmasının son derece önemli olduğuna işaret eden Kaymakam Görgülüaslan, vasıflı ve donanımlı personellerin yetişmesi adına da önemli hamleler yapan Ayvalık HEM’in çalışmalarına tam destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım