SAĞLIK ÇALIŞANLARI GEREKEN DERSİ VERMELİ

Türk Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal yaptığı yazılı açıklamada “5 yıldır yıpranma payı müjdesi verip,14 Mart’ı zehir eden, toplu sözleşmede attığı imza ile çalışanın ekonomisini yok eden bu malum-sen’e daha ne kadar katlanacaksınız? Çağrımız bu müjde-sen’e gereken, hak ettiği dersi vermeleridir”dedi.
Bu haber 2018-03-17 01:40:06 eklenmiş ve 527 kez görüntülenmiştir.

 

Türk Sağlık Sen Balıkesir Şube Başkanı Musa Bilal yaptığı yazılı açıklamada 14 Mart Tıp Bayramının geride kaldığını ifade ederek “Günlerdir “Müjde 14 Mart’ta yıpranma payı geliyor“ diyerek yaygara koparan sözde yetkili sendikasının bu sene de sözlerinin yalan olduğu ortaya çıktı. 5 senedir hep aynı müjdeyi verip, hayırlı olsun mesajları atan bu zihniyetin sağlık çalışanlarını yine kandırdığını cümle âlem bir kez daha gördü. Ankara’da bin bir takla ile kendilerini resmi törenlerde ziyaretçi locasına aldırıp, sonra da memlekete dönünce “Ankara’ya gitti yıpranma payını aldık geldik” diyeceğiz diye hesap yapanların yine hesapları şaştı. İplikleri pazara çıktı. Kendileri inandı mı bilmiyoruz ama yalanları 14 Mart’ın yatsı namazından hemen sonra ortaya döküldü. Yüzleri kızarmış mıdır, biraz utanmışlar mıdır? Bu vatandaşlar çıkıp tüm sağlık çalışanlarından özür dileyecekler midir? Bu soruların cevabını bilmiyoruz. Bildiğimiz bir şey vardır. O da, hak verilmez alınır gerçeğidir. Bunu, bizim mücadele ile elde ettiğimiz kazanımlarımız kadar, Malum-Sen’in eylem yapmadan, sağlık çalışanları için hiçbir çalışma yapmadan, emek harcamadan 5 yıldır yıpranma payını alıyoruz diyerek oyalaması da göstermiştir.

Çalışanların müjde ve yalanlarla kazandık diyenlerin hep kaybettirdiğini gördüğünü söyleyen Başkan Bilal “Bu Malum-Sen’e oturarak başarıya ulaşan tek varlığın tavuk olduğu gerçeğini hatırlatıyoruz. Hastanede koltuk tutup, Ankara’da ziyaretçi koltuklarına sıkı sıkıya yapışarak sorunlar çözülmez. Bu vesileyle sağlık çalışanlarına da bir hatırlatma ve gereğini yapmaları için çağrıda bulunuyoruz.5 yıldır yıpranma payı müjdesi verip,14 Mart’ı zehir eden, toplu sözleşmede attığı imza ile çalışanın ekonomisini yok eden bu malum-sen’e daha ne kadar katlanacaksınız? 244 bin sağlık çalışanı bunlara üye olarak kalmaya devam ettiği takdirde sorunlar artarak devam edecektir. Zalimin zulmüne katlanılırsa zulüm daha artacaktır. 244 bin sağlık çalışanı arkadaşımız bunlara üye olarak kaldıkları sürece diğer 500 bin çalışanın da vebalini almaktadırlar. Onlara çağrımız bu müjde-sen’e gereken, hak ettiği dersi vermeleridir. Gerçek ve doğru sendikacılığın tek adresi olan, hak için mücadele verilen yeri tercih edin”şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım