ONUR AYAN MENEMENDE

19 yıl önce kurulan Menemen Belediye Tiyatrosu Bu yıl 10.festivaline imza attı. Menemen Belediye Tiyatrosu Sanat Yönetmeni ve Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler ve ekibinin özverili çalışmalarıyla 10 yıldır düzenlenen Menemen Belediyesi İnadına Tiyatro festivali ülke genelinde bir çok tiyatro emekçisini tek çatı altında toplarken, akademisyen ve usta oyuncuların katılımıyla adeta bir şölen havasına dönüşüyor.
Bu haber 2018-04-16 11:59:53 eklenmiş ve 220 kez görüntülenmiştir.

10-15 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Menemen Belediyesi 10.İnadına Tiyatro festivalinde birbirinden güzel oyunlar yer alırken, tiyatrocular için ise eğitim atölyeleri bulunuyor. Erdoğan Eğmen "Plastik Makyaj" , Mert Turak "Oynama Olgusu" , Mutlu Polat "Tai Chi baslangıç hareketleri , zaman-mekan-uzay üçgeninde bedensel ifade arayışları , Prof. Dr. Özdemir Nutku "Reji Defteri atölyelerine katılan tiyatrocular bilgi ve birikimlerine eklemeler yaptılar.

10 Nisan Salı günü sokak gösterileri ve açılış korteji ile başlayan festivalde tiyatrocular sokaklarda yürüyüşe "inadına tiyatro" sloganları attılar. Festivalin acılış oyunu ise Asuman Dabak Sahne'nin "Ay Tutulması" isimli oyun oldu.

Öte yandan festivale Rasim Öztekin ,Tarık Ünlüoğlu , Bennu Yıldırımlar , Asuman Dabak , Hakan Meriçliler, Rıza Akın gibi ünlü oyuncular da konuk olarak katıldı.

Daha önce Menemen Belediyesi İnadına Tiyatro Festivaline oyunlarla katılan Balıkesir Sanat Merkezi BSM OYUNCULARI, bu yıl 4. Kez BSM Genel Sanat Yönetmeni Onur Ayan'ın katılımıyla Menemendeydi. Kıyı Ege ve Tiyatrolar Birligi Kurucu Yurütme Kurulu ve aynı zamanda Marmara Bölge Sorumlusu Olarak Festivalde bulunan Onur Ayan festival kapsamında oyunları izleyerek notlar aldı. Festival sonunda Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı Metin Güler'den plaketini alan Ayan : "Menemen Belediyesi 10. İnadına Tiyatro Festivali Bu gün 10 yaşında.Ülke genelinde ses getiren böyle bir festivali gerçekleştirdikleri için Başta Menemen Belediye Başkanı Sayın Tahir Şahin'i ve Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği Başkanı kadim dostum Metin Güler' i yürekten kutluyorum. Festivalde emeği olan herkese teşekkürler. Yaşama yeni bir ünlem olsun diye Menemende Festival var.Biz Tiyatrocular var oldukça ,sanat hep yaşayacak yaratana yaşayana selam olsun." dedi..

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım