Girişimcilik Yarışması Startup Weekend Heyecanı Şimdi Güney Marmara’da!

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend 4-5-6 Mayıs tarihlerinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteğiyle gerçekleşiyor.
Bu haber 2018-04-25 19:23:30 eklenmiş ve 372 kez görüntülenmiştir.

Girişimciliğe ilk adım için tüm dünyada takip edilen ve pek çok startup’ın tohumlarının atıldığı Girişimcilik Yarışması Startup Weekend 4-5-6 Mayıs tarihlerinde, Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) desteğiylegerçekleşiyor.

Bölgedeki ilk Startup Weekend etkinliği olarak; bölgedeki girişimciliğe duyulan ilgiyi arttırmayı, girişimcilerin iş kurma, iş modeli oluşturma ve iş modelini doğru şekilde sunma konusunda bilgi edinmesini ve girişimcilik farkındalığını yaratmayı hedefliyor.

Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğrencileri, fikrinizi, ekip arkadaşınızı kapın gelin! Yarışmak için Hemen Başvurun!

Her hafta dünyanın farklı kentlerinde düzenlenmekte olan Startup Weekend organizasyonları, gençlerin ekipler kurarak, iş fikirlerini bu 3 günlük maratonda alacakları mentörlük ve eğitim desteğiyle geliştirdiği, jüriye sunum yaparak yarıştığı ve dereceye girenlerin ödüllendirildiği girişimcilik yarışmasıdır.

ÖDÜLLER:

Tüm girişimcilik yarışmaları gibi, Startup Weekendlerde de en büyük ödül, bu yoğunlaştırılmış program ile kazanılan bilgi, iş fikrini test etme ve ekip çalışması deneyiminin, gelecekte kurulacak girişimler için hazırladığı alt yapıdır. Ancak Güney Marmara Kalkınma Ajansı organizasyonu ile gerçekleşen bu yarışmada, kazanan ekiplere para ödülü de verilecektir.

1.  Ekibe 3000 TL

2.  Ekibe 2000 TL

3.  Ekibe 1000 TL

Para ödülü, ödüle hak kazanan ilgililerin şahsi banka hesaplarına, GMKA tarafından aktarılacaktır.

Merak ettikleriniz:

Kimler Katılabilir?

18 yaşını doldurmuş, Balıkesir Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde okuyan her öğrenci başvurabilir.  Bölüm, Fakülte sınırlaması yoktur.

Başvuru

Etkinliğe başvuru için başvuru formunun tam ve eksiksiz olarak doldurulması, kuralların kabul edilmesi gereklidir. Katılımı onaylanan kişilere email veya telefon yoluyla ulaşılacaktır. Başvuruların 30 Nisan 2018 gün sonuna dek tamamlanması gereklidir.

Yarışmak için Hemen Başvurun!

Başvurabilmek İçin Fikrim veya Grubum Olmalı mı?

Startup Weekend’e katılmak için ister fikrinizle tek başınıza isterseniz ekip arkadaşınızla başvurabilirsiniz. Tüm başvurular doldurulan form üzerinden değerlendirilecektir.  Oluşturulan ekipler minimum 3 kişi, maksimum 6 kişi olmalıdır. Önemli olan daha önceden gerçekleştirilmiş ya da geliştirme aşamasında olan bir fikirle yarışmamak.

Etkinlik Dili ve Sunumlar

Etkinlik dili İngilizce ve Türkçe olacaktır. Jüri sunumları Türkçe olarak, 3 dakika, soru cevap ise 2 dakika olacaktır.  

Konaklama ve Ulaşım

Başvurular arasından seçilen katılımcıların,  4-5 Mayıs geceleri etkinliğin gerçekleşeceği BUBYO Uygulama Oteli'ndeki konaklamaları ve 3 öğün yemekleri GMKA tarafından karşılanacaktır.

Dileyen katılımcılar otel dışında kendi seçtikleri yerde veya evlerinde kalabilirler. Ancak etkinlik programına tam olarak katılım gereklidir, çalışma saatlerinde Burhaniye Uygulama Oteli’nde bulunmayan ekipler diskalifiye olurlar.

Aşağıdaki saatlerde belirtilen noktalardan ücretsiz servis kaldırılacaktır.

4 Mayıs Cuma

14.00   Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi Ana Giriş Kapısı Önü

14.00   Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi  Merkez Yerleşkesi Ana Girişi Kapısı Önü

15.00   Balıkesir Güney Marmara Kalkınma Ajansı Önü

6 Mayıs Pazar

19.00   BUBYO Uygulama Oteli (Servisler Balıkesir, Bandırma ve Çanakkale’ye, servis hareket noktalarına gidecektir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım