Balıkesir Büyükşehir Belediyesinden 10 bin kişilik iftar

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ali Hikmet Paşa Meydanında düzenlenen iftar yemeğinde 10 bin kişi aynı anda orucunu açtı.
Bu haber 2018-05-22 16:22:51 eklenmiş ve 3076 kez görüntülenmiştir.

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Ali Hikmet Paşa Meydanında düzenlenen iftar yemeği 10 bin kişinin katılılıyla gerçekleştirildi. Saatlerce öncesinde alana gelen vatandaşlar kurulu masalarda yerlerini iftar öncesi Kuran-ı Kerim Tilaveti dinlediler. Ezan'ın okunması ve ramazan topunun patlamasıyla okunan duların ardından binlerce kişi orucunu açtı.  İftar sonrası konuşan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu “Bir mübarek Ramazan ayında oruçlarımızı birlikte açtık, gönüllerimizi ve sofralarımızı birleştirdik. Cenabı Allah birliğimizi beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim etsin. Ülkemizi bölmek parçalamak isteyenlerede fırsat vermesin inşallah. Tabi Balıkesir Kuva-yi Milliye Şehri işte Zağnos Paşa Caminin gölgesindeyiz. Osmanlı’dan önce Karesiş Beyliği burada kurulmuş ve Osmanlı Beyliğine savaşmadan dahil olmuş. Osmanlıya katıldıktan sonra donanması ile beraber ciidi güç katmış İstanbul’un ve Avrupa’nın fethinde çok önemli rol oynamış. Balıkesir Çanakkale Savaşının kaderini değiştiren Havran’lı seyit Onbaşının memleketi. Balıkesir Kurtuluş Savaşında Zağnos Paşa Camine gelip hutbe veren cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ayrı önem verdiği bir şehir. Balıkesirli 7’den 70’e 10 binin üzerinde vatandaşımız burada yüreklerini ve gönüllerini birleştirdi. Hep beraber birliğimiz ve beraberliğimiz devam ettiği müddetçe kimse ülkemizin bileğini bükemeyecek, ezanımızı dindiremeyecek, bayrağımızı indiremeyecek. Vatanımızı bölüp parçalayamayacak ve bu millete diz çöktüremeyecek. Ülkemizin hedefleri var Cumhurbaşkanımız Rcep Tayyip Erdoğan’ın 2023-2053-2071 hedefleri var. Balıkesir olarak bizde 2023’e hazırlanıyoruz. İnşallah plakası gibi Türkiye’de ilk 10 sırasına giren il olacağız. Bun uda sizlerle birlikte başaracağımıza inanıyorum”dedi.

Düzenlenen İftra yemeğine İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediyesinde görevli daire başkanları, AK Parti Balıkesir Milletvekili adayları ve vatandaşlar katıldı. İftar etkinliği ilahi konserinin ardından sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VİDEO GALERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım