Bu güzellikten yararlanın

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, çeşitli finansal ihtiyaçları için Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifinden kredi kullanarak düzensiz geri ödemeler nedeniyle yapılandırmaya giderek yine düzensiz ödeme yapanlara özel olarak af düzenlemesi getirildiğini açıkladı. Balıkesirli esnafa seslenen Erdem “Bu güzellikten yararlanın” dedi.
Bu haber 2017-08-22 01:40:20 eklenmiş ve 263 kez görüntülenmiştir.

Kredi borcunu geri ödemede zorluk çeken esnafa af ve yapılandırma kolaylığı getirildi. Kredi ve kefalet kooperatifi ile arası bozulan esnafın, borcunu ödemesi için yeni bir fırsat yaratıldığını söyleyen Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Fehmi Erdem, esnafın bu af ve yapılandırmadan yararlanmasını istedi. Konuyla ilgili olarak bilgi veren Başkan Erdem, “Esnaf kredi ve kefalet kooperatifinden kredi alan ancak geri ödeme konusunda yetersizlik yaşayan esnafların bu borçlarını ödeyebilmeleri için yapılandırma uygulaması yürürlüğe getirildi.Kredi ve kefalet borcu olan esnaflar, 29 Eylül’e kadar başvurularını bireysel olarak yaparak yapılandırma talep edebilecekler. Çeşitli opsiyonları bulunan bu yapılandırma uygulaması ile kredi borcuna yönelik cezalar kaldırılabilecek, indirimler yapılabilecek.Yapılandırma uygulaması kapsamında eğer esnaf kredi borcunun tamamını tek seferde ödeyecek olursa faiz uygulaması ortadan kaldırılarak yalnızca anapara geri alınacak. 12 ay vade ile yapılandırma talep edenlere yüzde 8, 24 ay vade talep edenlere ise yüzde 12 faiz oranı uygulanacak. 15 Temmuz şehit ve gazi yakınları ise kredi borçlarını 48 aya kadar yapılandırabilecek ve herhangi bir faiz ödemeyecekler.Yapılandırma kapsamında alınamayan borçların alınması ve hem esnafların rahat bir nefes alması hem de Türk ekonomisinin canlanması sağlanacak.Esnafımızdan ricamız bu güzellikten hepsinin faydalanmaları yönünde” dedi

ESNAF BAĞKUR FAİZLERİNDE İNDİRİM BEKLİYOR

 

Öte yandan, esnafın özellikle BAğkur faizlerinde indirim beklediğini ifade den BESOB Başkanı Fehmi Erdem, “Geçen yıl yapılan yapılandırmada sigortalılara faiz indirimi uygulandı, fakat Bağkur yapılandırmasında ise pek faiz indirimi olmadı denecek kadar az oranda gerçekleşti. Biz devletimizden bir beklentimizde Bağkur affı ile ilgili faiz indirimi var.  Özellikle esnafın bu Bağkur indirimi beklentisi çok yüksek. İnşallah devlerimizi bu taleplerimizi dikkate alır ve faydalı bir çalışma yapar” dedi.

HABER : Otağ Fırıncıoğulları

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım