MEMURA İKİ SİMİT PARASI ZAM

Belirlenen Memur maaş zamları hakkında açıklama yapan CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki “Bu geçim sıkıntısına karşı ‘4+3.5’lik bir zam sadaka teklifidir. Bu zam memurların geçim sıkıntısına çözüm olmayacaktır” dedi.
Bu haber 2017-08-25 01:40:55 eklenmiş ve 277 kez görüntülenmiştir.

Açıklanan memur maaş zamları hakkında hakkında görüşleri dile getiren CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki “Memura sadaka verir gibi günlük 3 lira iki simit parası zammı verenler ve bu zamma imza atan sendika utanmalıdır. Bu sendika kendi çalışanının değil sarayın sendikası olmuştur.Sendika ilk altı ayda yüzde 10 isterken,ne oldu da yüzde 4’e razı oldular. Sendika memurunu yine ortada bırakmıştır.Memur büyümeden pay almayı bırakın, enflasyon karşısında dahi ezilmeye mahkum edilmiştir. Kendileri saraylarda lüks ve şatafat içinde yaşayanlar memura gelince yokluk edebiyatı yapmaktadırlar. Ekonominin iyi olduğundan ve büyümesinden bahsedenler memura ve işçiye gelince fakirlik edebiyatı yapmaktadırlar. Aslında bu zam çöken ekonominin göstergesidir. Sarayda ve villalarında lüks içinde yaşayanlar faturayı yine memura kesmiştir. Kendileri lüks arabalarda gezenler, AKP iktidarında zenginleşenler, fakir fukara edebiyatı yapanlar memura ve işçiye insan gibi yaşayacak zammı çok görmüşlerdir. Memurun hakkını savunmak için kurulan sendika ve onun ağaları memurun hakkını savunmak yerine hükümet koltuğundan yer kapmanın yollarını aramaktadır. Bu sendika hangi yüzle bu teklifi kabul etmektedir” dedi.

İsrafınızın bedelini bu gariban halk ödemektedir

 

İsrafın ve şatafatın faturasının ve halka kesildiğini öne süren Başkan Biçki “Bugün sarayın müsrifliğinin ve AKP iktidarında ihalelerle zenginleşen ve halktan kopuk lüks ve şatafat içinde ayrı bir dünyada yaşayanların faturasını işçi,memur ve dar gelirli vatandaş ödemektedir.Hani siz emeklinin,memurun,işçinin ve dar gelirli vatandaşın yaşam standartlarını düzeltecektiniz.İktidarınıza yalakalık yapanlar,yarattığınız ihale zenginleri bolluk içinde yaşamakta ancak memur,işçi ve halk yine yokluk ve sıkıntı içinde yaşamaya devam etmekte.Sizin zenginliğiniz kendinize ve yandaşlarınıza.Ve sizin bu zenginliğinizin ve israfınızın bedelini bu gariban halk ödemektedir”şeklinde konuştu.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım