Yazar Canbulat’tan 'Yansımalar'a yeni baskı

Balıkesirli öğretmen ve Karesi Belediyesi Beyaz Masa birim Müdürü M.Mürşit Canbulat 2012 yılında yayınladığı ‘Yansımalar’ kitabının 3. Baskısını çıkardı.
Bu haber 2019-05-14 09:01:35 eklenmiş ve 141 kez görüntülenmiştir.

Canbulat, yeni bir roman üzerine çalıştığını ifade ederken, romanın ise Balıkesir'de yıkılan eski hal binasını ele alacağını söyledi. 
Karesi Belediyesi Beyaz Masanın Başarılı Birim Müdürü Eğitimci Yazar Mürşit Canbulat 2012 Yılında Yazdığı Yansımalar İsimli Kitabının 3. Baskısını Çıkardı. Canbulat, Yansımalar kitabında yılların verdiği tecrübe ile öğretmen, öğrenci ve veli arasında yaşanan sorunları ele almak ve yazarın eğitim hayatında yaşadıklarını anlatıyor. Canbulat, "Bildiğiniz gibi bir kitap, bir insanı, bir insanda bir toplumu değiştirebilir. Bizler gibi gelişmekte olan ülkelerin okuma faktörünü çok iyi değerlendirmemiz lazım. 2012 yılında değerlendirmelerimizi Yansımalar adı altında bir kitap haline getirmiştik. Geçtiğimiz günlerde bu kitabın 3. baskısını yaptık. İlk kitabımızı biraz daha genişlettik. Asıl mesleğimiz öğretmenlik olunca bu kitabın geliştirilmiş haline öğretmenliğimizin ilk yıllarını aldım. Üstadımızın birisini ifadesidir. "Eğer siz değerlere sahipseniz kutsal kapılardan bir tanesi sınıf kapılarıdır" demişti? Öğretmenlik kutsal bir meslektir. Farkındalık oluşturmak için öğretmenlik yıllarında ki ilk izlenimlerimizi kitaba dönüştürmeye gayret gösterdim. Amacımız insanlara her zaman ve her yerde örnek teşkil ederek, yardımcı olmak. Burada yaptığımız hususta öğretmenliğin bir farklı boyutu. İnsanların sorunları ile hemhal olmak, onların sorunlarını çözebilmek mutluluk sadece maddiyatla elde edilen bir hadis değildir. Eğer siz insanların bir meselesini çözebiliyorsanız o zaman bahtiyarsınız? Son yıllarda yapılan istatistiklerde toplumumuzun büyük bir kısmının görsele dayandığını ifade etmekte uzmanlar. Bunlar biz eğitimciler için üzüntü verici. Okumayı ön plana alan bir toplum olmamız lazım. Kitabımı yazdığım zaman bana sormuşlardı. Niye bu kitabı yazdın diye? O zaman dostlarıma 2 tane evladım var. Öncelikle bu çocuklara kendim örnek bir baba, okuyan, yazan bir baba olmak ilk temel prensiplerinden bir tanesi olduğunu ifade etmiştim. Nitekim de öyle oldu. Büyük kızım şu anda Eğitim Fakültesi Türkçe öğretmenliği bölümünde 3. sınıf öğrencisi. Bunlar örnek teşkil ediyor. Bu örnekleri ne yapmamız lazım biraz daha yaygınlaştırmak, biraz daha genişletmek lazım diye düşünüyorum" şeklinde ifade etti. 

Canbulat, "Yıkılan Balıkesir halini roman olarak yazacağım" 
Kitap tanıtımı için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Canbulat, "Geçtiğimiz günlerde Karacabey Kültür fuarında öğrencilere kitabım hakkında bir konuşma yaptım. Konferans sonrası öğrenci ve vatandaşlara Yansımalar kitabımı imzalayarak takdim ettim. Karacabey Kaymakamı ve Belediye Başkanını ziyaret ederek, çalışmalarım hakkında bilgi verdikten sonra kitabımı hediye ettim. Yansımalar kitabımı sosyal medya aracılığı, kitap siteleri ve kitapevleri ile vatandaşlarla buluşturmaya gayret ediyorum. Önümüzde ki günlerde bir roman yazmayı düşünüyorum. Yazacağım roman Balıkesir ile ilgili olacak. Yıkılan eski hal de bulunan önemli şahsiyetleri konu alan bir roman olacak" şeklinde konuştu. 

İHA

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer KÜLTÜR - SANAT haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım