Kurdereli'de mezuniyet coşkusu

Balıkesir Kurtdereli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen törende 123 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.
Bu haber 2019-06-14 17:33:31 eklenmiş ve 5526 kez görüntülenmiştir.

 

Kurtdereli M.T.A.L. öğrencileri Hüma Hatun Kız Meslek Lisesi konferans salonunda düzenledikleri mezuniyet töreni saygı duruşu ile başladı. Kurtdereli M.T.A.L okul müdürü Fatih Hangül “Sizleri 4 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime ve iş hayatına uğurluyoruz” diyerek sözlerine şu şekilde devam etti. “Sizlere ne mutlu ki köklü geçmişi ve güçlü akademik kadrosuyla Milli Eğitim camiamızın en saygın okullardan birisi olan Kurtdereli Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesi’nde ve saygı değer öğretmenlerimizin güvenli ellerinde başarıyla ve sağlıkla, orta öğretim hayatınızı noktalıyorsunuz. Aynı başarıyı yükseköğretim hayatınızda da sürdürmenizi diliyorum. Okulumuzun adını en yükseklere taşıyacağınıza inanıyorum. Büyük Önder Atatürk:’ Gençler yurdun bütün umut ve geleceği size, genç kuşakların anlayış ve enerjisine bağlanmıştır...’ diyerek size olan güvenini belirtmiştir. Sizler de onun yolundan aklın ve bilimin ışığıyla, çağdaş medeniyet seviyesinin üstüne çıkma idealinden yeni Türkiye yolundan asla sapmayın. Dünyaya Türk’ün gücünü bilimde, sanatta, teknolojide en üst düzeyde göstereceksiniz. Sizlere yürekten inanıyoruz ve güveniyoruz.

Sevgili mezunlarımız, Sizleri 4 yıllık bir eğitimin sonunda bir üst eğitime ve iş hayatına uğurluyoruz. Eminim buraya dönük çok farklı anılarla ayrılıyor, çok karmaşık duygular içerisinde bulunuyorsunuz. Her türlü haylazlıklarınıza, çalışmamalarınıza, çocuksu tavırlarınıza, bizleri üzmelerinize, hatta kızdırmalarınıza rağmen, biz sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz. Sizleri binlerce Lise mezunlarının arasına yollarken, sizler de bizleri ve okulunuzu unutmamanızı diliyorum.

Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, birçok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyorum. İlerideki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş insanı, güzel işler başarmış kişiler, mutlu ve huzurlu hayat süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.

            Hayatta başarılı olmak için hedefinizi yüksek tutun. Bunu gerçekleştirmek için de çok çalışın. Unutmayın ki; devler gibi eserler bırakmak için karıncalar gibi çalışmak gerekir” dedi. Konuşmasının ardından öğrenciler sırayla çağırılarak 4 sınıftan 123 kişiye mezuniyet belgeleri verildi. Öğrencilerin keplerini havaya atmasının ardından program sona erdi.

 HABER : OTAĞ FIRINCIOĞULLARI

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VİDEO GALERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım