SİYASİ DURUŞUMUZ NET!

“YENİ OLUŞUMLAR AİLE OLARAK GÜNDEMİMİZDE OLMADI, CÜMLESİ BİLE GEÇMEDİ”
Bu haber 2019-09-09 12:41:40 eklenmiş ve 129 kez görüntülenmiştir.

Balıkesir Ticaret Odası'nın önceki dönem başkanlığını yapan Fahri Ermişler, ekonomik ve siyasi alanda Balıkesir ile Türkiye gündemini değerlendirdi. Ailenin duruşunu “Milliyetçi ve Muhafazakâr” olarak tanımlayan genç iş adamı, Ermişler Ailesi'nin siyasi çizgisinin de başladığı yerde aynen durduğunu belirterek yeni oluşumlara mesafesini gösterdi.

EKONOMiK DARALMA GLOBAL BiR SORUN

BTO'daki başarılı başkanlık görevinin ardından daha önce olduğu gibi yine işinin başında olduğunu belirten Fahri Ermişler, hem Balıkesir ve Türkiye hem de Dünya ölçeğinde ekonomik gelişmeleri değerlendirdi. 

Ekonomiye bakış açısının, büyük fotoğrafa odaklanmakla ilgili olduğunu ifade eden Ermişler, esnaf ve sanayicilerin sıkıntılarını bildiğini ancak bu daralmaların Türkiye ölçeğini aşıp Dünyayı ilgilendiren dengelerle tanımlanabileceğini söyledi. AB ülkeleri ve ABD'de de sıkıntıların boy gösterdiğini, milli gelirler ve gayri milli hasılası büyüyen ülkelerin parmakla gösterilebilecek düzeyde olduğunu dile getiren genç iş adamı, etkenlerin en başında da ABD Başkanı Trump'ın tutumunu gösterdi.

BALIKESİR BİRLİK GAZETESİ

DIŞ GÜÇLER, DÖViZDE OPERASYON YAPTI

Döviz ve ekonomik alanda oynanan oyunlara dikkat çeken Ermişler geçen sene doların bir gecede 4.50 liradan 7 liraya fırlamasını hatırlattı. O gece uyuyamadığını söyleyen Ermişler: 

“Bilgisayarımı açıp dünya piyasalarını takip ettim. Milyarlarca dolar Türkiye'den o gece para çektiler yatırımcılar. Döviz arzı azalıp, bizim havuz boşaltılınca döviz bir anda fırladı. Bu dış güç değil mi? “diye sordu. Bunun bir senaryo olduğunu ve ardından yatırımcıların gelerek Türkiye'nin kendi dinamiklerini toparladığını belirten başarılı iş adamı, dövizin yüksek seyrinin maliyetleri etkileyerek enflasyonu tetiklediğini söyledi ve ekledi.  

“Milli mücadele dediğimiz şey sadece gidip sınır ötesinde sınırlarımızı korumak değil ki, bu zorluklarla mücadele etmek te aynı şey. Dövizle mücadele için de milli şuur olması kesinlikle gerekli” dedi.

SÖZ KONUSU ÖMERLER HER ALANDA OLMALI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın “Bize Ömerler lazım” cümlesinin çok anlamlı bulduğunu söyleyen Ermişler, bu sözler üzerine herkesin iyi düşünmesi gerektiğini belirtti. Bu anlamda kastedilen Ömer'lerin sadece siyaseti değil; Devleti, bürokrasiyi, iş dünyasını da kapsamı içine aldığını, hatta bunun memuruyla, işçisiyle de düşünülmesi gereken bir bütün olduğunu dile getiren Fahri Ermişler “  İçinde bulunduğumuz şartlar ve coğrafya itibariyle, bunca sıkıntı varken ülkemiz ve milletimiz için birlikte hareket edebilmeyi başarabilmeliyiz. Cumhurbaşkanımızın söylediği o cümle bende çok yer etti. Biz inşallah kendi işimizde, Balıkesir ve Türkiye'ye hizmet noktasında bir Ömer oluruz “dedi.

YENi OLUŞUMLARIN CÜMLESi BiLE GEÇMEDi

Davutoğlu ve Babacan'ın kuracağı partiler ile ilgili kendisine ya da aileye herhangi bir temasın olmadığını ve bu tür temasların olması için, beklenti içerisinde olanların girişim yapması gerektiğini belirten genç iş adamı “Bizim aile olarak gündemimizde hiç olmadı, cümlesi bile geçmedi. 

Bizim ailemiz milliyetçi muhafazakâr bir aile. 2002'de AK Parti kurulurken babam, amcam, yeğenim biz hep bera-ber bu partinin kuruluş aşamasında yerimizi aldık. Yeni oluşumda siyasi partiler kurulabilir. Türkiye tarihinde onlarca yüzlerce siyasi parti geldi geçti. Bunlar çeşitli yapılarda partiler ve hizmet ettik-leri noktalar var. Biz aile olarak içimize sindiremediğimiz oluşumlarda yer almayız. Bunu da çekinmeden, net olarak söyleriz" dedi.  (HABER: İSMAİL KOCA)

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım