VATAN SANA CANIM FEDA

Kuva-yi Milliye'nin Başkenti Balıkesir, Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan Türk Ordusu için dün yine tek yürek oldu ve haykırdı..
Bu haber 2019-10-17 22:38:41 eklenmiş ve 831 kez görüntülenmiştir.

Siyasetçisinden bürokratına, derneklerden odalara, efesinden genç kızlarına, Yörüğüyle Türkmeniyle, iktidarından muhalefetine 7'den 70'e hemen her kesimin destek verdiği yürüyüşte verilen mesaj netti: “Biz biriz, biz beraberiz”

 

Milli İrade Meydanı'nı hınca hınç dolduran Balıkesirliler, Türk Ordusu'nun bu harekattan da başarıyla döneceğine emin olduklarını açıkça gösterirken; yapılan konuşmalar ve atılan sloganlar; Balıkesir'in her zaman olduğu gibi yine devletinin yanında, ordusunun arkasında olduğunu gösterdi.

 

Türk Silahlı Kuvvetlerince yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na destek amacıyla Kuvayi Milliye Platformu önderliğinde binlerce Balıkesirli ellerinde bayraklarla meydanları doldurdu ve dualar eşliğinde Barış Pınarı Harekatı'nda görev yapan kahraman Mehmetçik için destek yürüyüşü gerçekleştirildi. Milli Kuvvetler Caddesi’nden başlayarak, Anafartalar ve Kızılay Caddeleri üzerinden Mehter Takımı eşliğinde devam eden yürüyüş Milli İrade Meydanı’nda son buldu. Yaklaşık 8 bin Balıkesirli’nin katıldığı yürüyüş sonunda Milli İrade Meydanı’nda Saygı Duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. Platform adına yapılan basın açıklamasının ardından Kur’an-ı Kerim Tilaveti yapılarak dua edildi. Duanın ardından yürüyüşe katılanlar asker selamı vererek Barış Pınarı Harekatı’na katılan Mehmetçiklere selam gönderdi. 

Kuvayi Milliye Platformu’nu oluşturan bir çok kurum ve kuruluş tarafından düzenlenen Barış Pınarı Harekatı’na destek için yapılan yürüyüşe yaklaşık 8 bin Balıkesirli katıldı. Platform üyeleri adına basın açıklamasını okuyan Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Aileleri, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Haydar Filiz, “Sınır güvenliğini sağlamak, enerji koridoru adı altında kurulmak istenen terör koridoruna, Türk Devletine engel olmak, terör saldırılarını engellemek, terör örgütü PKK/YPG-PYD’nin bölgede kurmaya çalıştığı terör yapılanmasını sona erdirmek için ‘Barış Pınarı Harekatı’nı Balıkesir’deki tüm sivil toplum örgütleri, siyasi partiler, sendikalar, dernekler ve 7’den 70’e tüm halkımız olarak sonuna kadar destekliyoruz” dedi.“Türk’ün Türk’ten başka dostu yok”Türk askeri ve Türk ordusuna destek için bir araya geldiklerini belirten Haydar Filiz, “Bu akşam burada ordumuza, askerimize tüm benliğimizle yanlarında olduğumuzu haykırmak için toplandık. Silahlı Kuvvetlerimize başarılar dilerken, her zaman olduğu gibi yine üstün başarılarla döneceklerine olan inancımız tamdır. Her zaman varlığımızla yanlarındayız. Rabbim yar ve yardımcıları olsun. Türk Milleti yine bir sınavdan geçmektedir. Tarihimizde 1. Dünya Savaşı’nda, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi karşımızda 7 düvel olarak tarif ettiğimiz sömürgeci bütün batı, dost ve Müslüman gördüğümüz bazı ülkeler durmaktadır. Güya müttefik olduğumuz batılı devletler şimdi anlaşılmaz bir şekilde terör örgütlerini desteklemekte, onlar için çıkış kapısı aralamaya çalışmakta, çeşitli yaptırımlar ve kınamalarla ordumuzu durdurmaya, devletimizi geri adım atmaya zorlamaktadır. Çünkü batı dünyası güçlü bir Türkiye için kendi emperyalist emelleri karşısında dimdik duracağının farkındadır. Bu coğrafyada güçlü bir Türkiye istememektedirler. Güçlü biir Türkiye bölgeye barış ve huzur getireceğinden varlığını sömürüye ve asalak yaşamaya adamış emperyalist devletlerin planlarını her zaman bozacaktır. Bu toprakların huzuru, barışı ve kardeşliği için, komşularımızın huzuru ve barışı için Türk Milleti olarak hepimiz Mehmetçiğiz diyoruz. Barış Pınarı Harekatı ile bir kez daha anladık ki Türk’ün Türk’ten başka dostu yok. Biz Türkler, ordusu olan bir millet değil, milleti olan bir orduyuz. Bütün Türkler bir ordu, katılmayan kaçaktır, töremizde yazılı harpten kaçan alçaktır” diye konuştu.Kuvayi Milliye Platformu adına yapılan konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılarak dua edildi. Düzenlenen etkinlik katılan protokol üyeleri ve vatandaşların yaptığı asker selamıyla sona erdi. HABER: OTAĞ FIRINCIOĞULLARI

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer VİDEO GALERİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım