FARUK KULA’DAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİNE ÇAĞRI

Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula istihtam seferberliği için çağrıda bulundu.
Bu haber 2017-02-24 01:35:35 eklenmiş ve 746 kez görüntülenmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 Şubat’ta katıldığı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ekonomik Şurasına Borsa olarak toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı dinlediklerini belirten Başkan Faruk Kula  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı “İstihdam Seferberliği” çağrısına Balıkesir Ticaret Borsası üyelerinin de katılacaklarını belirtti.  Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula “Yeni bir istihdam sağlandığında 773 TL’lik vergi ve diğer giderleri devlet karşılamış olacak. İşsizliğin azalmasında bu seferberlik çok etkili olacak. Borsa üyelerimiz bu istihdam çağrısına tam destek vererek, hem bu fırsatı değerlendirecektir hem de ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır” dedi.

Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula Türkiye ekonomisinin yüzde 80’inin iç tüketimden kaynaklandığını belirterek dünya ekonomisinin yavaşlama eğiliminde olduğu bu süreçte iç piyasanın canlı tutulmasının çok önemli olduğunu belirtti. Ticaret Borsası olarak istihdam seferberliği çağrısından çok memnun olduklarını ve önemsediklerini kaydeden Başkan Kula istihdamın arttırılması, mevcut personele ilave personel alınması için borsa üyelerinin de destek vereceğini devletin istihdam seferberliği çağrısındaki desteklemelerin ise çok yerinde olduğunu belirtti.

İstihdam için üretimin üretim için de iç tüketimin şart olduğunu ifade eden Başkan Kula iç piyasayı canlı tutmanın önemli olduğunu söyledi. Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmanın firmalarda sıkıntı yarattığını, ülke içinde ve dışında çok ciddi zorluklar yaşandığını böyle bir dönemde özel sektörün devletini yanında görmek istediğini belirterek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı istihdam seferberliğinin iş dünyasında moralleri yükselttiğini belirtti.

İş dünyası olarak 15 Temmuz’da devletin yanında milletin emrinde olduklarını gösterdiklerini belirten Başkan Kula “Biz iş dünyası olarak güven ve istikrarın kıymetini biliyoruz. 15 Temmuz’da iş dünyası olarak demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıktık. Bizler devletin her yerinden olduğu gibi iş dünyasından da FETÖ’nün temizlenmesini bekliyor ve destekliyoruz. Türkiye’yi terörle diz çöktürmeye çalıştıran kim varsa dimdik karşılarında durmaya, direnmeye, daha çok üretmeye kararlıyız. Ne yaparlarsa yapsınlar başaramayacaklar. Biz iş dünyası olarak milletimizin emrindeyiz. Ekonomik terör diyebileceğimiz unsurlarla da ülkemize saldıran küresel güçlere karşı da birlik içinde omuz omuza ülkemiz ekonomisine sahip çıkacağız. Hiçbir dış güç bu milletin girişimcisinin, sanayicisinin üzerinde irade koyamaz. Ülkemiz üzerinde oynanmak istenen tüm oyunları hep beraber bozacağız. Devletimiz istihdam çağrısı ile 2017 yılının karamsarlık pompalanan bir yıl olmayacağını gösterdi. İstihdam seferberliğinde devlet istihdamı gerçekleştiren firmaya destek sağlayacak. İstihdamda 1.404 TL asgari ücret üzerindeki SGK primi, vergi ve işsizlik fonu ödemesini devlet karşılayacak. Böylece firma çalışan sayısı dışında yeni bir istihdam sağlandığında işçi için ödenen 773 TL’lik vergi ve diğer giderleri devlet karşılamış olacak. Bu projeden dolayı Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a ve hükümetimize Balıkesir Ticaret Borsası olarak teşekkür ediyor ve bizler de bu projeye elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.                                                                                                                           

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer EKONOMİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım