MAÇIN ARDINDAN


Bu makale 2017-11-21 10:43:52 eklenmiş ve 213 kez görüntülenmiştir.
Aslan TORUN

 Uzun bir aradan sonra bu sene ilk defa Balıkesir in maçına gittim. Maç Eskişehir leydi  ve ben şahsen bu maçtan bayağı ümitliydim,  ama açıkça söylemek gerekirse  büyük bir hayal  kırıklığına uğradım ve maça gittiğime de bin pişman oldum. Takip ettiğimiz kadarıyla Balıkesir in  bulunduğu 1.ligde puan durumu çok karışık ve alınan bir galibiyetle zirve yarışına ortak olunduğu gibi, alınan bir mağlubiyetle de düşme potasına yaklaşılabiliyor. Hal böyle olunca da silinen 3 puanı da hesaba katarak alınacak bir galibiyetin bizi zirve yarışına taşıyacağına inanıyorduk. Bu inançla ve büyük ümitlerle maça gitmiştim ama ne yazık ki seyrettiğim ve gördüğüm kadarıyla biz değil zirveye, ancak düşmemek için oynarız.

Maç saat 13.00 de başladı, hava maç için gayet elverişli ancak seyirci çok az. Eski günlerde ki gibi kafaya oynarken stadı dolduran kalabalıktan ve coşkulu taraftardan eser yok. Kapalı taraftaki  onkoliklerin  bağırıp çağırması dışında kimsede pek ses yok. Belli ki seyircide eskisi gibi değil, ümitsiz olduğundan o coşku ve heyecan kalmamış. İlgisizlik ve seyirci azlığı sanırım ondan olacak.

Neyse oyun başladı ve Balıkesir ilk dakikadan itibaren sağlı sollu ataklarla ve kornerlerle ilk 25 dakikayı baskılı oynadı ve 27.dakikada A.kadir golü atınca bayağı ümitlendik. Arkasından Otto iki yüzde yüz golü  kaçırması bizim en büyük  şanssızlığımız oldu. Öyle ki Eskişehir ancak ilk kornerini 25. Dakika da kullanabildi. Sonra ne olduysa o baskılı yarım saatten sonra bizim oyuncular sanki bir golle maç bitti diyerek adeta durdular ve Eskişehir oyuna ağırlığını koymaya başladı . Önce 32.  Dakikada beraberliği sağladılar ve 43 te  de 2-l öne geçtiler ve soyunma odasına öyle gittiler. Hepimiz şaşkındık ve ikinci yarı için ümitliydik. Belki soyunma odasında Can hoca oyunculara bir şeyler söyler bir taktik değişikliği olur maçı kurtarmaya çalışırız diye düşünmüştüm ama ikinci yarı başlayınca baktık oyun anlayışında oyuncular da hiçbir değişiklik yok. Pas hataları, yardımlaşma taktik, oyunu okuma, gol pozisyonu hiçbir şey yok. Eskişehir tecrübesini de ortaya koyarak oyunu ,  istediği gibi oynuyor, istediği gibi yönlendiriyor,  bizimkilerde deyim yerindeyse adeta seyrediyorlar. Doldur boşalt- usulü bir an evvel maç bitsinde eve gidelim havasında öylesine koşturuyorlar. Baktım 2. Yarı notlarımın arasında yazacak kaydedecek bir şey bulamadım, bir Eskişehir in 76. Dakikada  bulduğu penaltı golü ve son dakikalarda Sedat la bulduğumuz teselli golü o kadar. Oyuncularda bir telaş, isteksizlik, vurdumduymazlık hakim. Oyuna ağırlığını koyacak, oyunu yönlendirecek , orta sahada oyunu kuracak bir oyuncu olmayışı en büyük eksiklik olarak kendisini belli ediyor.  Eskişehir   de Yücel İldiz  takımı yine eskisi gibi taş gibi yapmış ve düşmeye değil ,  zirveye oynayacak bir havaya sokmuş. Bize gelince bu oyunla,  bu havayla,  bu taktikle bir şey yapacağımız yok gibi görünüyor. Burada şimdi kimi suçlayalım, yönetimi mi, Can hocayı mı yoksa oyuncuları mı. Maalesef üzülerek söylüyorum Balıkesir de süper lig için her şey mevcut ama nedense olmuyor, olmuyor. Şurada burnumuzun dibinde bir ilçe takımı Akhisar yıllardır süper ligde oynuyor , üstelik doğru dürüst bir sahaları bile yok, maçlarını Manisa da oynuyorlar ama süper lige öyle bir alıştılar ki takdir etmemek elde değil. Adamlar büyük takımlara Beşiktaş a, Fenere Trabzon a kök söktürüyorlar. Bizim onlardan aşağı kalır hangi yanımız var. Bu bir inanç ve azim meselesi sanırım. İnşallah biz yanılırız da Balıkesir layık olduğu yere gelir ve zirveye oynayacak bir kimliğe ve havaya kavuşur. Çünkü bu şehir her şeyiyle süper lige hazır ve bunu hak ediyor. Yeter ki yine birlik beraberlik içinde çok sevdiğimiz takımımızı en iyi şekilde desteklemeye devam edelim.

 

Son sözümüz yayıncı kuruluşa. Geçen yıllarda maçlar TRT de yayınlanıyor ve herkes izleme imkanı buluyordu, şimdi şifreli kanala verildi hem statlarda hem de dışarıda seyirci sayısında  azalma görülmektedir. Bal-kese başarı dileklerimle sağlıklı ve esen kalın.Em.Sağ.Yazar Aslan TORUN 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım