SABAH NAMAZI BULUŞMALARI 26.03.2018


Bu makale 2018-03-26 14:35:02 eklenmiş ve 595 kez görüntülenmiştir.
Aslan TORUN

 

         25.03.2017 günü yani dün sabah namazını B.evler mahallesinde ki  B.evler camisinde kıldık.

Her pazar yapılan sabah namazında buluşma ve sabah namazını kılma sırası bu kezde B.evler camiin de yapıldı.Allah kabul eylesin.

         Balıkesir gerçekten yaşanacak bir şehir. Her bakımdan ülkemizin önde gelen en iyi 10 vilayetinin içinde olan bir yer.Hem Marmara ya hem Ege ye kıyısı olan,  doğal güzelliklerinin,  denizinin, Kaz dağları gibi harika bir cenneti barındıran, turizmin göz bebeği sahilleriyle,  yaz kış gezmeye müsait, kaplıcalarıyla zeytiniyle, hayvancılık ve süt üretimiyle, her mevsim yetişen meyve ve sebzeleriyle,ucuzluğuyla , memur, çalışan ve emeklinin rahatlıkla yaşayabileceği, İstanbul, Bursa ve İzmir arasında köprü vazifesi yapan, artıları eksilerinden çok  fazla olan bir şehir.Bütün bunların yanında Balıkesir ülkemizin başka yerlerinde fazla yapılamayan hayır ve güzelliklerin yapıldığı,güzel adetlerin devam ettirildiği  bir şehir.Ben gerek öğrenci, gerek memur ve emekli olduktan sonra ülkemizin birkaç vilayeti dışında her tarafını gezdim, dolaştım, görev yaptım ve gördüm. Balıkesir kadar hayır işlerinin yapıldığı başka bir yer görmedim. Kesinlikle abartmadan söylüyorum bu konuda Balıkesir çok yeri geçmiş durumda. Hemen hemen her mevsim her yerde yapılan lokma hayrı,pilav hayrı, hacı hayrı, yine genelde bahar aylarında yapılan köy hayırları ve daha başka hayırlar gerçekten çok güzel ve anlamlı hayırlardır.

       Bir diğer güzel hayırda devamlı   her ayın ilk Pazar günü Eski camide sabah namazında  yapılan hayır ve yine her Pazar şehrimizin değişik camilerinde yapılan İl,  ilçe müftülükleri ve cami görevlileri ve hayırseverlerin katkılarıyla bir araya gelinen sabah namazı buluşmalarıdır.Bu buluşmalarda hangi camide olursa olsun uzaktan yakıdan iştirak çok güzel olmakta ve eş dost, bir araya gelerek görüşme ve beraber namaz kılıp sohbet etme imkanına kavuşmaktadırlar.

       Bu pazarda(dün) B. Evler camiinde buluştuk.Sabah ezanından sonra Kuran ve Yasin okunup namaz kılındıktan sonra değerli hocalarımız ilahileri okuduktan sonra İl müftü vekili değerli Hocamız Ramazan Topcan ın duasıyla namazımızı bitirdikten sonra  hayırseverlerin organize ettiği  simit ve çay içme  sohbetiyle bitirmiş olduk.

       Şüphesiz adet haine getirilen ve  her hafta yapılan bu güzel  buluşmalarda hem bir araya gelindiği gibi hem de sabah namazının eşsiz sevabına da kavuşmuş oluyoruz.Peygamber Efendimizin dediği gibi:-Kim sabah namazını cemaatle kılarsa akşama kadar, ve yine kim yatsı nazmını da cemaatle kılarsa sabaha kadar Allahu Tealanın koruması ve himayesi altındadır buyurmuştur. Ve yine Peygamber Efendimiz in buyurduğu gibi’-Eğer sabah namazının sevabını ve faziletini bilseydiniz değil yürüyerek,  sürünerek bile camiye gelirdiniz ‘ hadisi bizlere ne kadar büyük müjdeyi veriyor.

      Allah kıldığımız namazları kabul etsin ve yine önümüzde ki pazar günlerinde yine başka camilerde sabah namazlarında buluşmayı hepimize nasip eylesin.Sağlık ve esenlik dileklerimle hoşça kalın.

      Em.Sağ. Yazar. Aslan TORUN  

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım