KAPI AÇIK… ANLAT SORUNUNU 12.04.2018


Bu makale 2018-04-12 11:19:54 eklenmiş ve 228 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

     Yıllarca insanlarımızın en büyük yakınmalarından birisi, içinde bulunduğu bir problemini gerekli ve etkili yerlere ulaştıramadığı ile ilgili olmuştur.

“Kardeşim derdimi anlatacak bir merci bulamıyorum, beni kimse dinlemiyor”

şeklinde serzenişleri hepimiz duymuşuzdur. İşte bu yakınmaları büyük ölçüde ortadan kaldıracak olan bir uygulama başladı. Bir süre önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu valiliklerin, ailenin hayatından spora, eğitimden sağlığa kadar her bir alanı koordine ettiğini belirterek, vatandaşların bazen çok ufak meselelerde tıkanıp kaldığını söyledi. "Açık Kapı"nın valilikleri hem devletin kapısı hem de milletin açık kapısı yapabilmek için tasarlandığına değinen Süleyman Soylu: "Burada sadece oturmak ve maaş almak, sadece tanımlanmış işini yapmak yok. Burada milletin ve Allah'ın rızasını kazanmak da var. En önemli meselelerden birisi bu. Burada devletin işleyişini daha etkin bir hale getirebilmek, koordinasyonu sağlayabilmek, 327 adet kalemde vatandaşımıza ve milletimize yardımcı olmak var” diyerek, projenin pilot illerde uygulanmaya başladığını söylemişti.

     İşte bu “Açık Kapı” projesiyle devletin şefkatli eli artık vatandaşa dokunuyor. Balıkesir Valiliğinde, vatandaşlarla en üst düzeyde iletişimin kurulması, vatandaşların diğer kamu kurumlarındaki işlem ve taleplerinin etkin ve hızlı bir biçimde alınarak takip edilmesi amacıyla oluşturulan 'Açık Kapı Milletin Kapısı' bürosu çalışmalarına devam ediyor. Valilik binası girişinde bulunan 'Açık Kapı Milletin Kapısı Balıkesir Bürosu' hakkında bilgi veren Vali Ersin Yazıcı, İçişleri Bakanlığının başlattığı projeyle devlet kurumlarının bütün kapılarının vatandaşlara hizmet için sonuna kadar açılmış olduğunu belirterek, "Vatandaşlarımızın her türlü başvurusunu bu kapıda alacak, yetişmiş ve bu anlamda eğitim almış görevlilerimiz, çözümü ilgili kurumlara, diğer tüm birimlere ulaştıracaklar. Ön görüşmenin sonrasında gelişmeleri, ortaya çıkacak sonuçları kendileriyle paylaşacaklar. Valiliğe bağlı her kurumun bir açık kapı sorumlusu var. Bu çalışmalar da Valiliğimiz ve proje sorumluları tarafından takip edilecek. Vatandaşlarımızın işlerini en kısa sürede, en iyi şekilde çözümlenmesi için gereken çalışmalar yapılacak. Deneyimli, güler yüzlü ve konusunda uzman personeli ile hizmet veren Açık Kapı, en kaliteli ve en hızlı hizmet felsefesi ile halkın memnuniyetini öncelemektedir."dedi.

     16 BAŞVURU KATEGORİSİ VAR

     Açık Kapı Projesi;  Valilik Hizmetleri, Emniyet ve Güvenlik Hizmetleri, Yerel Yönetimler, Yardımlar ve Sosyal Hizmetler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik, Çevre ve Şehircilik, Din Hizmetleri, Eğitim, Ekonomi ve Sanayi, Enerji, Gıda, Tarım ve Hayvancılık, Tapu ve Kadastro, Kültür ve Turizm, Orman ve Su İşleri, Sağlık, Gençlik ve Spor olmak üzere toplam 16 başvuru kategorisinden oluşuyor.

     Vatandaşların istek, şikâyet ve önerilerini kurum kurum dolaşmadan "Açık Kapı" vasıtasıyla birinci ağızdan bildirebileceklerini aktaran Vali Yazıcı, "Bu çalışma vatandaş odaklı hizmet anlayışı sistemidir. Tüm amacımız, vatandaşlarımızın sorunlarını en hızlı şekilde çözüp, en doğru hizmeti vermektir.  Burası vatandaşların farklı farklı kurumlar gezmeden problemlerini doğrudan anlatacakları bir birim. Açık Kapı sayesinde vatandaşlarımızın birçok talebine cevap verdik ve çözüm ürettik. Yapılan her başvuruyu ilgili birimlerimiz titizlikle değerlendirerek cevap veriyor ve takip ediyor. Açık Kapı vatandaşın çözüm adresi oldu. Bizler her konuda vatandaşlarımızın yanındayız. Bizler hizmet için buradayız. Her şey ülkemiz ve Balıkesir için. Hep birlikte el ele, daha iyiye daha güzele." diye konuştu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım