''BİZ MHP OLARAK SEÇİME HAZIRIZ VE ÇALIŞIYORUZ.GAYRET BİZDEN,TAKDİR TÜRK MİLLETİNDEN,HİMAYE İSE CENAB-I ALLAH'TANDIR'' 23.04.2018


Bu makale 2018-04-23 09:48:24 eklenmiş ve 225 kez görüntülenmiştir.
Sıtkı ŞEREMETLİ

MHP Balıkesir İl Başkanı Suat PAR;''Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türk milletinin ruh kökünden parlayarak doğmuştur. Önümüz hamd olsun açık, gelecek aydınlıktır.''dedi.

BİRLİK Gazetesi'nin sorularını cevaplayan MHP Balıkesir İl Başkanı Suat Par seçim kararının doğru bir karar olduğunu ve ülkeyi rahatlatacağını ifade ederek milletin en doğru kararı vereceğine inançlarının tam olduğunu söyledi.

Par,açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Genel Başkanımız sayın Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçişi de sağlayacak seçimlerin öne alınmasına neden ihtiyaç olduğunu ayrıntılı şekilde ifade etmiş ve bu düşünce kabul görmüştür.3 Kasım 2019 tarihine kadar geçecek 1,5 yıla yakın süre ülkeyi sürekli seçim tartışmaları içinde tutmanın hiçbir akıllı ve mantıklı yönü olamazdı. Ülkenin yararına da değildi. O bakımdan bu erken seçim kararının Türkiye'ye yeni bir ses, yeni bir nefes getireceğini düşünüyoruz. Milli iradeye müracaat etmek her zaman ülkenin yararına olmuştur. Türkiye'nin gündeminden seçim tartışmalarını çıkartmak gerekiyordu, ülke dışındaki gelişmelerin de yeni sisteme geçilmesini zorunlu kılıyordu. Zaten halkın beklentisinin de bu yönde idi.Ve bu düşünceler içinde 24 Haziran 2018 tarihinde Türkiye seçime gidecektir.''

Başkan Par açıklamasında ayrıca şu görüşlere yer verdi:

 

“Sandıktan korkmak, seçimden kaygılanmak, demokrasinin erdemlerinden çekinmek sakat bir mantık, sakıncalı bir bakış, suçlu bir yaklaşımdır. Türkiye çok cepheden saldırı ve kuşatmaya uğramışken demokrasinin imkanlarına başvuru meşru, makul, muvafık bir davranıştır. 24 Haziran 2018 Pazar Günü, cumhurun dirilişine, Cumhuriyet'in doğruluşuna, Türk milletinin devasa seçimine sahne olacaktır. Geldiğimiz bu aşamada Türkiye kazanacak, istikbalimiz parlayacak, istiklal haklarımız bizzat Türk milleti tarafından güvenceye alınacaktır. Seçim kararının milletimize, ülkemize, demokrasimize, siyasi partilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz MHP olarak seçime hazırız ve çalışıyoruz.Gayret bizden takdir Türk milletinden, himaye ise Cenab-ı Allah'tandır. Cumhur İttifakı Türkiye Cumhuriyeti'dir, Türk milletinin ruh kökünden parlayarak doğmuştur. Önümüz hamd olsun açık, gelecek aydınlıktır.”

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım