BALIKESİR’DE ÖNEMLİ ETKİNLİKLER 27.04.2018


Bu makale 2018-04-27 15:29:05 eklenmiş ve 690 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

     Balıkesir’de bu hafta içinde arka arkaya yapılan etkinlikler dikkat çekti. Bunları tek tek ele alıp ayrıntılarıyla birlikte dile getirmek de fayda var. Çünkü bunlar vatandaşları direkt olarak ilgilendiren gelişmeler. Yani vatandaşın bire bir kendisine yönelik konular. Hafta başında şehrimiz insanları ve özellikle gençlerimiz için önem arz eden ve Balıkesir Valiliği tarafından Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi'nin katkılarıyla düzenlenen "5. Balıkesir İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı" açıldı. Balıkesir’de iş arayanlarla işverenleri buluşturan 5. Balıkesir İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarıyla birlikte istihdamda büyük bir gelişme sağlanması hedefleniyor. Böylesi etkinliklerin yapılması ve de ciddi anlamda önem verilmesini vurgulamakta ve ısrarla devam ettirilmesinin faydaları saymakla bitmez. Özellikle yapılan açıklamalarda, Türkiye'nin gelmiş geçmiş en büyük istihdam teşvik programının yürürlüğe girerek; hem çalışmak isteyene hem de işletmelere önemli çözümler getirildiğinin belirtilmesi gelecek için ve gençlerimiz için umut vadeden bilgiler olarak kayda geçti.

     Çarşamba günü Balıkesir’e gelen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, ziyaretinde ilk olarak, Balıkesir Üniversitesi'nde kurulan Teknokentin temel atma törenine katıldı. Peki, neydi Teknokent? Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü şu şekilde anlattı Teknokenti: "Bugün burada sıradan bir merkezin temelini atmıyoruz. Bilim merkezi, teknoloji üssü ve ileri sanayi ülkesi Türkiye hedefine doğru giderken, bu hedefin tek önemli kadrajlarından biri olan teknokentlerimizden birini de Balıkesir'de kuruyoruz. Bugün sayıları 77'ye ulaşan teknokentler, Türkiye'yi geleceğin dünyasında lider ülkelerden biri haline getirecek olan teknoloji ordularının ana üssüdür."dedi.

      Bakan Özlü ardından Organize Sanayi Bölgesi'nde iki fabrikanın açılışını gerçekleştirdi. Daha sonra da Altıeylül Ağaç İşleri Küçük Sanayi Sitesi'nin temelini attı.

     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, temel atma ve açılış törenine katıldıktan sonra Balıkesir Kitap Fuarı açılışını gerçekleştirdi. İlki bu yıl açılan “Balıkesir Kitap Günleri“ ne imza ve söyleşileriyle 100 yazar 100 yayınevi katılıyor. Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi katkıları ile gerçekleştirilen Balıkesir Kitap Günleri 25 Nisan-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kurtdereli Spor Salonu Karşısında Atatürk Açık Otoparkı’nda ziyaret ediliyor.

Hâlihazırda çok etkili bir biçimde devam eden BENGİ Projesiyle zaten kitap okuma konusunda iyi bir ivme kazanan Balıkesir bu Fuarla ülke düzeyinde daha üst düzeylere gelme konusunda da önemli adımlardan birisini atmış olacak.

Balıkesir Kitap Günlerine; Balıkesir halkının, Okullarda bulunan öğrencilerin, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcilerinin ve ilçelerden gelecek kalabalık halk kitlelerinin katılımı bekleniyor.

     Kısacası Balıkesir şu son birkaç günü oldukça hareketli ve önemli etkinliklerle geçirdi. Bütün bu gelişmeler Balıkesir için artı yazan ve gelecek nesiller için daha iyi bir imkân sunulabilinmesi anlamında düşünülmeli ve devam ettirilmelidir.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım