BALIKESİR İÇİN LOBİ ETKİNLİKLERİ 02.05.2018


Bu makale 2018-05-02 21:16:49 eklenmiş ve 311 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

     Türkiye’de bulunan 81 İl içinde çok önemli bir yer tutan şehrimiz Balıkesir için her anlamda çabalar harcanması gerektiği herkesin ortak görüşüdür. Bu manada bir problem olduğunu zannetmiyorum. Zaten doğrusu da bu; şehri idare edenlerden başlamak üzere her bir ferdin doğduğu, büyüdüğü ve de doyduğu şehre hizmet vermesi ve gelişmesi için gayret göstermesi... Bu manada önemli bir misyon yüklenen Balıkesir dışında yaşayan ve özellikle İstanbul ve idare edildiğimiz Ankara’da bulunan hemşerilerimize çok önemli görevler düşüyor. Zaman zaman bu konuda hem röportajlarımız hem de yazılarımız oluyor. Bizzat gittiğimde ve de gönderilen bilgiler ışığında yapılanları takip etmeye çalışıyoruz. 

     Bu konu üzerinde tekrar tekrar durmanın bence çok faydası var. Böylesi hatırlamarla belki de unuttuğumuz veya gözümüzden kaçan ayrıntıları yerine getirmiş olabiliriz. Nitekim yıllar önce belki de hiç yapmadığımız ve yapmayı akıl etmediğimiz etkinlikler ortaya çıkmış oldu. Burada İstanbul ve Ankara’dan bahsetmemin nedeni bu iki şehrimizin ülkenin lokomotifleri olmasındandır. Yoksa diğer vilayetlerde de yine hemşerilerimiz var ve güzel çalışmalara imza atıyorlar ki bunları da yâd etmeden geçmek olmaz.

     Son dönemde atılan olumlu adımlardan birisi de BALDEP’in oluşturulmasıdır. Nedir BALDEP? Balıkesirliler Dernekleri Platformu… Geçtiğimiz aylarda oluşturuldu ve periyodik olarak toplantılarını yapmaya devam ediyor. İstanbul’da dernekçiliğin ateşini yakan ve çok emekleri olan Salih Sağıroğlu kardeşimiz de platformun Genel Sekreterliğine getirilmişti. Geçen hafta sonu platform toplantısını Balya’da yaparak önümüzdeki günlere ilişkin yapacakları çalışmaları değerlendirdi. 

     Bugün yani 2 Mayıs Çarşamba günü de İstanbul’da önemli bir etkinlik var Balıkesir için… Balıkesirli Bürokratlar ve İşadamları Derneği ile az önce ifade ettiğim BALDEP tarafından “Balıkesir’in Değerleri İstanbul’da buluşuyor “ adı altında bir etkinlik gerçekleştiriliyor. İstanbul’da yaşayan değerlerin bir araya geleceği bu etkinlik Fatih Belediyesi Topkapı Tesislerinde saat 19.00 yapılacak. Bu derneğin onursal başkanı Balıkesir sevdalısı Hocamız Prof. Dr. Mehmet Aşık ve Başkanı da Deniz Biçer. Böylesi bir etkinlik için kendilerine teşekkür ediyorum. Çünkü orada yapılan etkinlik Balıkesir için bir artı teşkil edecek ve İstanbul’daki Lobinin daha da güçlenmesine katkı sağlayacaktır. 

     Bu konuda daha önce de bir yazı yazmıştım. “AH BALIKESİR AH” başlıklı yazımda da ifade ettiğim gibi biz şehrimizin kıymetini pek fazla bilmiyoruz ve özellikle il dışında daha çok yol almamız gerekiyor. Ama aynı yazıda da belirttiğim gibi özellikle İstanbul ve Ankara’da bu anlamda çok gayretli çalışmalar yapıldı ve de yapılmaya devam ediliyor. İşte yine onlardan bir tanesi bu akşam olduğu için ben de bugün bu konu üzerinde durmak istedim. Böylesi çabalara destek vermek ve de takdir etmek lazım diye düşünüyorum. Neticede özellikle büyük şehirlerde insanlar hep hemşericilik yapıyor. Yapmaya da devam ediyor. Biz de yapalım ve de devam edelim; Balıkesir için Lobicilik anlamında ne gerekiyorsa…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım