BALIKESİR VE BALIKESİRSPOR 03.05.2018


Bu makale 2018-05-03 11:31:08 eklenmiş ve 500 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

Ülkenin ve tabii ki Balıkesir’in de gündemi erken seçime odaklandı. Hem ulusal basında hem de yerel basında ağırlıklı olarak siyaset çok geniş bir biçimde yer alıyor. Bu anlamda sayısız haber ve yorumlar yazılıyor çiziliyor. İşte bu yoğunluk içerisinde 7 Mayısta yapılacak olan Balıkesirspor Kongre süreci de yer alacak. Ben bu konu üzerinde birkaç kelam etmek istiyorum.

     Öncelikle bir yanlış iş yapılmıştı o hata düzeltildi. Çok acemice ve de bilmiyorum belki de bilinçli olarak yapılmış bir hataydı. Çünkü görülmüş bir şey değildi; geçmişte Balıkesirspor Başkanlığı yapmış kişilerin bile hazırun listesinde yer almaması olacak şey değildi. Bunun üzerine Kulüpten bir açıklama yapılarak 4 Mayıs Cuma akşamına kadar aidatlarını ödeyenlerin kongrede oy kullanacakları açıklandı. Bu kulüp için emeğini harcamış, parasını harcamış ve de özellikle kulüp başkanlığı yapmış kişilerin her zaman hazırun listesinde baş sırada yer almaları gerekir diye düşünüyorum. Neyse ki bu yanlıştan bir anlamda dönüldü…

     Gelelim Balıkesirspor’un 7 Mayıs’ta yapılacak kongresine… Balıkesirspor biz Balıkesirliler için vazgeçilmeyecek bir sevdadır. Şehrimizin en üst düzeyde tutulan bir değeridir. Yıllardır bu şekilde bir değerlendirmeler içinde bugüne gelinmiştir. Bu şehrin yöneticileri, işadamları ve dinamikleri “bana ne Balıkesirspor’dan” diyemez. Zaman zaman bunu diyenler olmuş ama sonra bu hatalarından dönmüşler ve gerekeni biraz kerhen de olsa yapmışlardır. Bugün görevde bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu göreve geldiğinden beri her türlü desteği verdi ve bundan sonra da vereceğini her platformda dile getiriyor. Zaten böyle de olması gerekiyor. Geriye bu desteği doğru ve amaca uygun bir şekilde yönetebilmek kalıyor. Bunun için de yapılacak olan kongrede çok nitelikli ve güçlü bir yönetim oluşturulmalı. Maddi anlamda güçlü kişilerin yanında profesyonelliği bilen, futbolu bilen, alt yapıya önem veren kişilerin de yer aldığı bir yönetim olmalı. Böyle bir yönetimle önümüzdeki sezona başlanmalı. Çünkü bu yıl gerçekten çok enteresan bir sezon geçirdi Balıkesirspor. Bunun sayısız nedenleri vardır ama artık geçti. Zannediyorum yeni gelecek olan yönetim bunları masaya yatıracak ve bir daha böylesi hatalara yer verilmeyecektir.

     Balıkesirspor’un amatörde ve diplerde olduğu dönemleri yakından yaşamış ve şahit olmuş bir kişi olarak, o günleri unutmadan, bir daha öyle günlerin olmaması için her türlü gayreti göstermemiz lazım diyorum. Şehrimizdeki etkili ve de yetkili kişilerin bu anlamda çok dikkatli ve kararlı olmaları gerekiyor. Böyle olunca zaten arkası geliyor. Kararlı ve ısrarlı bir şekilde gereği neyse, oyunun kurallarına göre hareket etmek başarıyı getirecektir. Nitekim daha yakın geçmişte örneklerini yaşadık.

     Artık gözler 7 Mayıs’ta başlayacak olan kongre sürecine çevrildi. Az bir zaman kaldı. Ama yeni sezon için de hazırlıklar için bir an önce kongrenin yapılması ve yönetimin belirlenmesi lazım. Bu anlamda çalışmaların sürdürüldüğünü duyuyoruz. En makul ve mantıklısının yerine getirilerek sezona merhaba demek ve bu yıl biraz içimiz daha rahat bir dönem geçirmek istiyoruz… Her şey Balıkesir ve Balıkesirspor için daha iyi olur inşallah…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım