BALIKESİRSPOR’DA YENİ DÖNEM 15.05.2018


Bu makale 2018-05-15 10:53:38 eklenmiş ve 199 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

     Balıkesirspor Kulübü geçtiğimiz pazartesi günü olağan genel kurulunu yaptı. Herkesin yakından takip ettiği gibi güzel bir kongre süreci yaşandı. O gece orada yaşananlar çok zamandır özlenen bir tabloydu. Yapılan konuşmalar ve sonunda gelinen nokta ilerisi için bizleri umutlandırdı. Çünkü hiçbir olumsuzluk yaşanmadan ve de kavga gürültü çıkmadan yapılan bir kongrenin sonrasında mutlaka iyi şeyler yaşanacaktır. Evet şu anda gelinen noktada Balıkesirspor adına gelişen dezavantajlar var. İşte transfer yasakları vb gibi… Bunlar aşılabilir ve de arkasından her şey yoluna girebilir. Ama bu esnada yapılacak olanlar da çok önemli…

     Gelelim kongreye ve sonrasına… O gece orada bulunan eski başkanlar ve birbirleriyle olan diyalogları elbette ki çok önemliydi. Bu zaten herkes tarafından vurgulandı ve takdir edildi. Peki bu atmosfer nasıl oluştu derseniz; yapılan konuşmalardı diyebilirim. Eski Başkan Remzi Boncuk’un sakin bir üslupla yaptığı konuşma ve yaptıkları icraatlara getirdiği açıklamalar salonda bulunanlar tarafından fazla tepki gösterilmeden ve anlayışla karşılandı. Yapılan itirazların da aynı oranda sakin ve iyi bir üslupla olması bana göre o gecenin kayda değer pozitif yönleriydi. Ama esas herkesin kucaklaşmasını sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu’nun konuşması oldu. Bunlar birkaç günden beri yazıldı çizildi. Ben de kendi köşemden vurgulamak istedim. Zaten her yaptığı konuşmada pozitif vurgulamalar yapan Başkan Kafaoğlu o gece de salonu heyecanlandıran ve coşturan bir konuşma yaparak bir anda güzel rüzgarların esmesini sağladı. Ondan sonra zaten arkası geldi ve kürsüye çıkan eski başkanlar birbirleriyle kucaklaştı. Balıkesirspor’da yıllardır görmeye hasret kalınan manzaralar oluştu. Bu sinerji ve atmosferin getirilerinden yararlanmak lazım.

     Şimdi gelelim yeni oluşan yönetime… BALTOK gibi çok önemli bir kuruluşun başına getirilen ve önemli projelere imza atan Mustafa Bahçeci başkanlığındaki yeni yönetim herkesin mutabık kaldığı kişilerden oluşuyor. Zaten ana sponsor olan ve maddi kaynağı oluşturan BALTOK Başkanının Balıkesirspor’un başına gelmesi isabetli bir karar olarak değerlendirildi ki, doğrudur. Paranın verilmesi kadar yönetilmesi de önemlidir ve bunu veren kurum tarafından yönetilmesi en doğrusudur. Maddi problemler her kulüpte olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Önemli olan böylesi zor günlerde herkesin elini taşın altına koymasıdır. Bu anlamda başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere bütün sorumlular bu konuda hemfikirdir ve yardımlarını esirgemeyeceklerdir. Böyle olunca belki de birçok kulübün altından kalkamayacağı problemleri biz aşar yolumuza rahat bir şekilde devam edebiliriz. Başkan Kafaoğlu ne dedi o gece: “Sen ben kavgası yaparak bu sevdamıza zarar vermemeliyiz”

     Zaten her şey veya çok şey, sen ben kavgasından çıkmıyor mu? Onun için o gece yaşanan gelişmeler birçoğumuzu memnun etti.

     Balıkesirspor’un o kadar çok zor durumlarına şahit olan insanlarız ki, işte böyle olumlu rüzgarlar estiği zaman içimiz rahatlıyor. Karar verme ve yetki mertebesinde olan insanların her zaman soğukkanlı ve yapıcı olmalarında sayısız fayda var. Kavgalarla hiçbir şeyin halledilmediğini yaşaya yaşaya öğreniyoruz maalesef… Bu toplumun her katmanı için geçerli tabii…

     Balıkesir ve Balıkesirspor için her şeyin en güzeli olması dileklerimle…

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım