BEDİRHAN 08.08.2018


Bu makale 2018-08-08 11:22:28 eklenmiş ve 830 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde PKK'lı teröristlerin yola tuzakladığı patlayıcının sivil aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya'nın şehit olması hepimizin yüreğini tarifi mümkün olmayan bir şekilde dağladı. Artık bütün milletin tek isteği var bu pisliklerin idam edilmesi için gerekli düzenlemenin yapılması... Bu en üst düzeyde de dillendiriliyor ve isteniyor. Bunun için gerekli olan adımların atılması gerekiyor. Umuyor ve bekliyoruz ki, en kısa sürede bu adımlar atılır ve milletin isteği yerine getirilir.

     Bu arada milletimiz, 11 aylık yavrumuzun ve annesinin şehit edilmesinin üzüntüsünü yaşarken, o pisliklere olan nefret ve kinimizi de kat be kat arttırmaya devam ediyor. Geçtiğimiz gün Balıkesir Polis Eğitim Merkezinde 19/2. dönem polis eğitim ve öğretim yılının ikinci dönemini başarı ile tamamlayan 885 özel harekat polis memuru, düzenlenen törenle diplomalarını alarak meslek yemini ettiler. Tören boyunca o yavru ve annenin acısı en derinden hissedilirken, hem özel harekatçıların hem de katılanların inanç ve azmi gözleniyordu. 

BEBEK KATİLİ PKK

     Törende bir konuşma yapan Vali Ersin Yazıcı, şehit olan Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Bedirhan Mustafa Karakaya'ya, Allah'tan rahmet diledi. Özel Harekât Teşkilatının terörle mücadele konusunda çok özel bir yeri olduğunu söyleyen Vali Yazıcı, "Özel harekâtta çalışan polis kardeşlerimiz çok özel seçilen insanlardır. Mesleğinizle ilgili gerekli olan teknik ve taktik eğitimleri aldınız. Silah, mühimmat araçlarının en iyi şekilde kullanılması için eğitildiniz. Fakat bu meslekte başarılı olmanızın en önemli sebebi sizin sahip olduğunuz maneviyatınız, inancınız ve vatan sevginizdir. Sizi başarıya götürecek duyguların bu değerler olduğunu çok iyi biliyoruz."dedi. Şehit düşen 11 aylık Bedirhan'ın bugün 885 Bedirhan olarak doğduğunu belirten Vali Yazıcı,"Son günlerde Türkiye'yi kaos ve kargaşaya sürüklemek isteyen iç ve dış bazı çevreler ve odaklar tarafından nasıl planlar yapıldığına şahit olmaktayız. Bir kez daha teyit etmek isterim. Kimse halkımızın ve devletimizin saldırılar karşısında herhangi bir şekilde tereddüt göstereceğini düşünmemelidir. Bu günler herkes için bir sınavdır. Biz her zaman milli birliğimizi korumak, vatandaşlarımız arasındaki huzur ve sükûnu temin etmek ve ülkede asayişi sağlamak için ne gerekiyorsa bütün tedbirleri alacağız. Ortaya koyduğumuz net tavrın, bundan sonra da aynı kararlılıkla süreceğini buradan bir kez daha yineliyorum. Devletimizin terör belasıyla olan kararlı mücadelesi aralıksız sürecek, hiçbir Şehidimizin mübarek kanı yerde kalmayacaktır. Binlerce Şehidimizin kanı ile sulanmış bu güzel vatanımızı, bu aşağılık hainlere bırakmayacağız. Bu millet, kahramanlarını da hainlerini de unutmaz! Bu vesileyle huzurumuza ve birliğimize kasteden menfur terör saldırılarını bir kez daha lanetliyor, Şehitlerimize Allah'tan rahmet, Gazilerimize uzun ömürler diliyorum." dedi.

     Yine Şırnak Uludere Şenoba'da komando olarak görev yapan kardeşimiz Çağrı Ünal da sayfasından yaptığı bir paylaşımda bu yavrumuzla ilgili olarak vaaz veren bir hocaya seslenerek "Canlı alırsak eğer hocam gün yüzü GÖRMEYELİM , O yavrumun kanı yerde kalmayacak!!!" diye verdikleri mücadele azmini dile getirmiş. Bu pislikler hangi milletle uğraştıklarını unutuyorlar. İşte o yavrumuzun babasının sözlerini de dinledik. Bu vatan için mücadele her zamankinden daha çok devam edecek inşallah. Allah o sabinin yüzü suyu hürmetine ülkemizi bu bölücülerden korusun. Ateş düştüğü yeri yakıyor, o askerimizin ve şehit eşinin ailesinin acısı çok büyük. Allah onlara sabırlar versin. Bir daha da böyle acılar göstermesin inşallah...

 

 

 

 

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım