YOLUN AÇIK OLSUN BALIKESİRSPOR 13.08.2018


Bu makale 2018-08-13 15:20:53 eklenmiş ve 523 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

Balıkesirspor Baltok TFF 1.Ligin ilk haftasında yarın saat 21.45'te Altınordu ile karşılaşacak. Akhisar Stadyumunda oynanacak karşılaşma için öncelikle Balıkesirspor'a başarılar diliyorum. Kamp dönemi çalışmalarını tamamlayan ve ardından Folkart TSYD Ege Kupası maçlarını oynayan Balıkesirspor Ali Hikmet Paşa Tesislerinde Altınordu maçı hazırlıklarını sürdürmüştü. Artık beklenen gün geldi ve yarın oynanacak olan karşılaşmada Bal-kes'e başarılar diliyorum.

     Geçen yıl hepimizin bildiği gibi sıkıntılı günler yaşanan Balıkesirspor'da işler yapılan kongre ile düzene girmiş, nokta atışı müdahalelerle takımın önünde bulunan bir takım pürüzler halledilmiş, ardından iç transferler yapılmış ve Teknik Direktör Giray Bulak ile yeniden anlaşılmıştı. Bütün bunlar tabii ki biranda takımın üzerindeki olumsuz havayı yeniden umutlu bir hale getirmişti. Mustafa Bahçeci başkanlığındaki yeni yönetim bu doğrultuda yaptığı ataklarla bu olumlu havayı oluşturmuştu. Bu açık bir şekilde görülen bir durumdu. Ama tabii ki Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun da hem kongre akşamı oluşturduğu iyimser ve pozitif hava hem de ardından her anlamda verilen destek bu havanın oluşmasındaki en önemli faktördü. İl ve ilçe takımlarında hatta büyük şehirlerin semt isimleriyle kurulmuş bütün kuluplerinde en büyük destekçiler belediyeler olmuştur. Bu da normal bir durumdur. Ama buradaki en önemli faktör belediye yönetimleriyle kulüp yönetimleri arasında olması gereken uyum ve anlaşmadır. Eğer arada ihtilaflar ve çekişmeler varsa bunun en büyük zararı kulüplere olmuştur.

     Biz de Balıkesirspor olarak bunun örneklerini geçmiş dönemlerde yaşamışızdır. Ama artık bu dönemde böyle bir durum yoktur. Balıkesirspor yönetimi BALTOK gibi çok önemli bir kuruluşun başına getirilen ve önemli projelere imza atan Mustafa Bahçeci başkanlığındaki herkesin mutabık kaldığı kişilerden oluşuyor. Zaten ana sponsor olan ve maddi kaynağı oluşturan BALTOK Başkanının Balıkesirspor’un başına gelmesi isabetli bir karar olmuştu ki, doğrudur. Paranın verilmesi kadar yönetilmesi de önemlidir ve bunu veren kurum tarafından yönetilmesi en doğrusudur. Maddi problemler her kulüpte olmuştur ve bundan sonra da olacaktır. Önemli olan böylesi zor günlerde herkesin elini taşın altına koymasıdır. Bu anlamda başta Büyükşehir Belediye Başkanı olmak üzere bütün sorumlular bu konuda hemfikirdir ve yardımlarını esirgemeyeceklerdir. Böyle olunca belki de birçok kulübün altından kalkamayacağı problemleri biz aşar yolumuza rahat bir şekilde devam edebiliriz. Nitekim yeni yönetim o günden bu yana bunun örneklerini vermiştir. Başkan Kafaoğlu ne demişti o gece: “Sen ben kavgası yaparak bu sevdamıza zarar vermemeliyiz”

     Daha önce de ifade ettiğim bu cümleleri ligin başında bir kez daha belirtmek istedim. Gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla Balıkesirspor'un cefakar taraftarı da yönetimin icraatlarnı tasvip etmekte ve bunu da açık açık her platformda belirtmektedir. Gördüğüm kadarıyla taraftar yönetime inanıyor ve arkasında duruyor.

     Yani şu anda güçlü, ne yaptığını bilen bir yönetim; zorluklarına rağmen geçen yıl takımı, şampiyon olmasa da düşürmeyen tecrübeli bir teknik direktör; takıma ve yönetime inanmış bir taraftar ve bütün bu unsurlara her anlamda desteklerini esirgemeyen bir Büyükşehir Belediyesi... Valla şu anda bir çok kulüpte olmayan bir atmosfere sahibiz. Tabii ki hiç bir şey dört dörtlük değildir, Balıkesirspor'un da mutlaka sorunları var. Ama artılarımızın iyi değerlendirilmesi halinde başarı gelecektir. Onun için "Yolun açık olsun Balıkesirspor" diyoruz...

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım