SEYAHAT 17.08.2018


Bu makale 2018-08-17 16:22:39 eklenmiş ve 914 kez görüntülenmiştir.
Aslan TORUN

 

Çok değerli okurlarım sizden bir süredir ayrı kaldım. Sebebi de uzun bir seyahate çıkmam oldu. Türkiye’nin en batısından en doğusuna kadar seyahat yaptım. Edremit Akçay’dan başlayan seyahatim Doğu Karadeniz’in en doğusu Serhat Şehri Artvin’in Rusya sınırındaki şirin köyüm Akdamla’da son buldu. Gidiş yolculuğum Balıkesir’den bindiğim trenle başlayıp Ankara’ya, oradan da Doğu ekspresiyle Erzurum’a kadar devam etti. Erzurum’dan ötesini otobüsle ve minibüsle köye ve Rusya sınırında ki yaylaya kadar devam etti.

  Dönüş yolculuğum yine yayladan köye ve Şavşat’a kadar minibüsle, Şavşat’tan Ankara’ya kadar otobüsle, Ankara’dan Eskişehir’e hızlı trenle, Eskişehir’den Balıkesir’e kadar normal trenle yaptıktan sonra  Akçay’a döndüm. Bu yolculuğumu 20 günde tamamladım ve gezip gördüğüm yerleri oralarda tanıştığım çok değerli insanları ve güzel ülkemin, güzel yerlerde çektiğim birbirinden güzel resimlerini detaylı olarak siz okurlarımla uzun olarak Seyahat notları adı altında uzun bir yazı dizisiyle siz okurlarımla paylaşmak istiyorum.

    Özellikle hızlı tren yolculuğumu Ankara da Hacı Bayram Veli hazretlerinin kabrini Anıtkabiri ve şehitlikleri, Orta Anadolu’nun bozkırlarını Erzurum’u, Tortum gölünü, Artvin’de Türkiye’nin hatta dünyanın en büyük Atatürk heykelini, sakin şehir Şavşat’ın güzelliklerini ve meşhur Efkar tepesini, yine  güzel köyümü ve 2000 metre yükseklikteki yaylamızı ve orada Ağustos ayında bile sobayı yakmadan ısınamadığımızı ve en önemlisi sınıra çıkınca Gürcistan’ı seyretmemizi ve hatta Gürcistan askerlerine esir düşmekten kıl payı kurtulduğumu ve dönüşte de uğradığım Konya’da Mevlana müzesini ve daha nice resim ve yaşadıklarımı siz okurlarımla paylaşmak istiyorum.

  Ülkemiz gerçekten çok güzel. Allah ülkemize gerçekten güzelliğin her türlüsünü bahşetmiş. Güneyi, kuzeyi, doğusu ve batısı, her tarafı gerçekten bir cenneti andırıyor, ama şu da bir gerçekçi özellikle yaz mevsiminde bizim Karadeniz bölgemiz, bilhassa Artvin yöresi seyredilmeye, gezilmeye ve yaşanmaya doyumu olmayan bir yer. Bunu sadece ben kendi memleketim diye söylemiyorum, oraları gezen kim olursa olsun, nereli olursa olsun, hatta yabancılar bile olsun, aynı şeyi söylüyorlar.

   Şimdilik bu kadar yazarak daha sonra bütün detaylarıyla anlatmak dileğimle bütün okurlarımın mübarek kurban bayramlarını kutluyor herkese sağlık mutluluk ve esenlikler diliyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım