BALIKESİRLİLER GÜNÜ 09.10.2018


Bu makale 2018-10-09 10:25:20 eklenmiş ve 1518 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

 

Yarın 10.10.2018 yani "Dünya Balıkesirliler Günü"... Balıkesirliler Dernekleri Platformu tarafından organize edilen bir etkinlik yapılacak. Yıllardır 10.10'da hatırlayacağınız gibi değişik yerlerde etkinlikler gerçekleştirilmişti. Bu yıl Balıkesir merkezde bu kutlamalar organize edildi. Buna göre yarın sabah saat 10.10'da Atatürk Anıtı'na çelenk takdimi yapılacak. Akşam saat 19.00'da bir kortej yürüyüşü yapılarak Kurtdereli Spor Salonu'nda protokol konuşmaları ve sanatçıların da katılacağı kutlamalar olacak.

     BALDEP olarak yani Balıkesirliler Dernekleri Platformu geçtiğimiz aylarda değişik ilçelerde toplantılar yaparak Balıkesir adına yapılacak olanları planlanmıştı ve buna göre alınan kararlar uygulanıyor. Platformun oluşumuyla daha organize bir çalışma temposuna giren Balıkesirliler Dernekleri yarın da bu doğrultuda Balıkesir'de olacak. Bu etkinliğe ilimiz dışında bulunan Balıkesirliler de kaıtılacaklarını açıkladılar. Katılımın yüksek olması bekleniyor.

BALDEP Başkanı Salih Sağıroğlu kardeşimiz yaptığı paylaşımda amaçlarını şöyle dile getirmiş:" Balıkesirliler'in geleceğine yönelik olumsuzluklar karşısında fikirlerimizi, bilgilerimizi, projelerimizi gerekli yerlerle paylaşmaya devam edeceğiz . Balıkesirliler'e ve Balıkesir'e hizmet etmeye bağımsız kalarak daha güçlü şekilde devam edeceğiz." Bu açıklamadan da anladığımız gibi maksadımız üzüm yemek diyor Başkan. Biz de yapılan çalışmalarda bunları görüyoruz ve elimizden geldiğince destek vermeye çalışıyoruz. Bu anlamda herkesin de desteğini esirgememesi lazım diye düşünüyorum.
     Çünkü yapılan organizasyonlarla Balıkesir ve Balıkesir’in önemi geniş kitlelere anlatılarak ilimize artı değer katılması sağlanıyor. Bu artı değerler burada yaşayan bizlere de artı değer katacak ve dolayısıyla şehrimizin ülke çapında değeri daha üst noktalara çıkmış olacaktır. Çünkü Balıkesir’de yok yoktur. Denizse deniz, dağsa dağ, kaplıcaysa kaplıca, ormansa orman ne ararsanız Balıkesir’de var. Keza kültür turizmimiz ile son yıllarda gelişen trekking (doğadaki uzun yürüyüşler) parkurlarını da ekleyelim. Çünkü bunlar da önemli turizm faktörleri olarak öne çıkıyor… Burada belirtmekte fayda var, özellikle Kaz Dağları ortamından yararlanarak, sağlık ile ilgili yatırımların yapılması da artık geciktirilmemesi gereken bir durum. Çünkü oradaki havanın kendisi bile bir tedavi ortamı oluştururken, başta solunum yolu hastalıkları ve de çağımızın amansız hastalığı olan kanser tedavileri için alt yapıların buralara kaydırılması mutlak surette şart.

     Evet, bizler Balıkesir gibi bir şehirdeyiz ve Balıkesir’in kıymetini bilmiyoruz gibi geliyor bana. Yani daha neler yapılabilinir ki, denebilir. Ama böylesi imkânların olduğu il sayısı Türkiye’de çok fazla değil. Mutlaka bazı şeyleri var, ama bizde olan bir şeyleri eksik. Bizde öyle mi? Allah her nimeti vermiş Balıkesir’e… 10.10 Dünya Balıkesirliler Günü kutlu olsun...

    

 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım