Parolamız bellidir:''Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir'',''Birimiz hepimiz,hepimiz birimiz için''.. ÜLKÜCÜ ÜLKÜCÜNÜN ÖZ KARDEŞİDİR 24.12.2018


Bu makale 2018-12-24 17:38:45 eklenmiş ve 1249 kez görüntülenmiştir.
Sıtkı ŞEREMETLİ

Milliyetçi Hareket Türkiye'nin kurtuluş ümididir.Ülkücü Hareket Türkiye'nin bağımsızlığının yegane teminatıdır.Bunun içindir ki;Ülkücüler,Milliyetçi Hareket'in mensupları büyük sorumluluk taşımalıdır.Çünkü omuzlarında sadece bir siyasi partinin geleceği değil bütün Türkiye'nin geleceğinin vebali vardır.
Rakiplerimizin gücü büyüktür.Düşman sınırsız küresel güce sahiptir.Ve hepsinin hedefinde Milliyetçi Hareket vardır.
Buna karşın Milliyetçi-Ülkücü Hareketin tek gücü imanı,vatan sevgisi ve kendi içinde yaşattığı birlik beraberliğidir.
Hiç bir Ülkücünün iman ve vatan sevisinden asla şüphem yoktur.
Tek üzüntü ve endişen zaman zaman yara alan birlik-beraberliğimizdir.
Ülkücüler,Türk Milliyetçileri buna çok dikkat etmelidir.,
Alpaslan Türkeş ''Gönül Seferberliğine''isimli kitabında şunları söylüyor:
''Milliyetçi-Ülkücü Hareketin başarılı olabilmesi için kendi içimizde birbirimize sımsıkı sarılmak,tam bir birlik beraberlik halinde derin bir sevgi,saygı içinde birbirimize kenetlenerek, -Ülkücü Ülkücünün öz kardeşidir,birimiz hepimiz,hepimiz birimiz için- parolasıyla hareket edeceğiz.
Bu birliği yıkmak,parçalamak isteyenler,bunun için içimize çeşitli geçimsizlikler sokmaya,dedikodular yaymaya,bizi bin parçaya ayırıp birbirimize vurdurmaya,tozumuzu birbirimize savurtturmaya çalışanlar vardır.Yüksek anlayışla,Ülkücülüğümüzle bunlara fırsat vermedik,bundan sonra da vermeyeceğiz.
Hedefi iyi bilmeliyiz.Davayı iyi kavramalıyız.Hedef,Türk Milletinin birliğini koruyarak,toprak bütünlüğünü koruyarak,Türkiye Cumhuriyetini koruyarak,en kısa zamanda ilimde,teknikte en yüksek seviyeye çıkarmaktır.Sanayileştirmek,çok üretim yapar hale getirmek ve kendi gücüyle ayakta duran,sözünü dünyanın her yerinde saydıran güçlü,Büyük Türkiye'yi meydana getirmektir.Bunun içinde Ülkücülerin iktidar olması gerekmektedir.'

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım