”KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.. 02.02.2019


Bu makale 2019-02-02 14:52:04 eklenmiş ve 1713 kez görüntülenmiştir.
Göktuğ ŞEREMETLİ

-Bize kısaca kendinizden,mesleğinizden söz eder misiniz?
-Ticaret ile uğraşıyorum.GÖK-ŞER LTD.şirketi ile inşaat sektöründe,PİDE BURDA ile gıda sektöründe,MEYDAN BALIKESİR isimli internet haber-yorum gazetesi ile basın sektöründe faaliyetlerimiz var.
-Ekonomi’de olumsuzluklar yaşanıyor.Nasıl değerlendiriyorsunuz?
-Elbetteki sıkıntılarımız var.Ancak bu sıkıntılar sadece Türk ekonomisinin kendi potansiyelinden kaynaklanmıyor.Dış güçlerin müdahaleleri de bunda etken.Bölgeye hakim olmaya çalışan Küresel güçler Türkiye’nin hızlı büyümesinden korkuyorlar.Bunun için başta döviz ve ihracat olmak üzere pek çok konuda Türkiyeyi olumsuz yönde etkilemeye çalışıyorlar.
-Peki başarılı olabiliyorlar mı?
-Zarar veriyorlar ama asla başarılı olamayacaklar.Türkiye tüm olumsuz etkenleri yenerek aydınlık yarınlara ulaşacaktır.
-Siyasi düşünceleriniz ve faaliyetleriniz var mı?
-Elbette var.Yıllardır aralıksız Milliyetçi Hareket Partisi İl Yönetimlerinde aktif olarak görev yapıyorum.
-Sosyal kurumlarda etkinliğiniz var mı?
-Balıkesirspor Yönetim Kurulu üyesiyim.Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti ve ASGD, inşaat ve diğer sektörlerde faaliyet gösteren derneklerde görev yapıyorum.
-Türkiye yerel seçimlere gidiyor.Çeşitli ittifak oluşumları var.Bu çalışmaları değerlendirir misiniz?
-Her ne kadar önümüzdeki seçimler ”yerel seçim”olsa da,muhalefet partileri meseleyi rejim ve yönetim değişikliği şeklinde algılayıp çalışma sürdürüyorlar.Dolayısı ile bu seçimler temel ideolojik farklılıkları olan partilerin mücadelesi şeklinde olacaktır.
-Konuyu biraz açar mısınız?
-Elbette..Görüyoruz,Türkiye dört bir yandan kuşatılmış durumda.Orta Doğu’da harita değişikliği yapılmak isteniyor.Başta ABD olmak üzere AB vb.Batı’lı ülkeler Türkiye’ye saldırıyor.Bu saldırılarda taşeron örgütler kullanıyorlar.
-Mesela hangi örgütler?
-PKK,PYD-YPG-FETÖ vb.Türkiyer’nin Milli direnişi karşısında aynı yada ayrı saflarda olanlar var.
-Kim bunlar?
-PKK,PYD ve onun siyasi uzantısı HDP ile yan yana yürüyenler.Yani sözde ”Millet İttifakı”ya da ”Zillet İttifakı”..
-Diğerleri?
-MHP ve AKP’nin birlikte yürüdüğü ”CUMHUR İTTİFAKI”
-Bu seçimlerden kim başarılı çıkar?
-Hiç kimsenin şüphersi olmasın;”Cumhur İttifakı”başarılı olacaktır.Kimse Türk Milletini aptal zannetmesin.Bu millet,”Söz konusu vatansa gerisi teferruattır”anlayışına sahiptir.MİLLET,ZİLLETE İLTİFAT ETMEZ!..
-Mensubu olduğunuz Milliyetçi Hareket Partisi ve sayın genel başkan Devlet Bahçeli,AKP’ye destek olmakla-hatta kuyruk olmakla suçlanıyor.Bu doğru mu?
-Özellikler siyasi menfaat uğruna partilerini terkeden ama bugün büyük hayal kırıklığı yaşayan İP’liler ve bir türlü ”Milli”olamayan CHP ağzı ile konuşanların laflarıdır bunlar.Bunlar,muhalefetin aczi ve ahlaksızlığıdır.MHP vatan-millet-devlet için doğru olanı yapıyor.
-Nasıl?
-Bir gazeteci büyüğümüzün açıklamaları ile cevap vereyim…
xxx
”MHP KİMSEYE KUYRUK OLMAZ, HERKESE ÖNCÜ OLUR”
Bugün, Milliyetçi Hareket Partisi ve Sn.Devlet Bahçeli dün ne söylediyse o yapılıyor. Bugün,MHP oraya buraya destek oluyor diye bir takım ithamlar yapılıyor.
MHP sadece Türkiye’ye destek veriyor.
MHP kimseye kuyruk olmaz. MHP kimsenin yolunda gitmez. Ama ortada bir gerçek ve doğru varsa, ülkenin vatanın birliği-beraberliği,bölünmez bütünlüğü için bir faaliyet varsa, MHP kendi varoluş nedenine uygun olarak bu hareketlerin içinde yer alır.
MHP kuyruk değil, herkese öncü olur.
Herkesin dediği şu: MHP gerçekleri çok önceden görmüş, söylemiş..Ama bugün bunlardan ders alınıyor.Bundan da memnuniyet duyarız. İftira ve karalama amaçlı söylenenlerin hepsi siyasi kaygılarla söylenmiştir. MHP’nin özünü, ideolojisini, geçmişteki ödediği bedelleri bilen herkes bu iftiraların ne kadar yalan olduğunu bilir.
MHP beş bin şehit vermiş bir partidir. Şehitlerine ihanet etmez. Darağaçlarında can veren Ülküdaşları var, cezaevlerinde yokluk içerisinde çile çekenlere asla ihanet etmez.
Ama MHP’ye ihanet edenler var, onların sonunu tarihte de gördük. Bugün de görüyoruz, yarın da göreceğiz inşallah.
“GİDEN GİDER, AMA MHP’YE İFTİRA ATILMASIN”
Bu ülkede Demokrat Parti,Adalet Partisi, Anavatan Partisi,Doğru Yol Partisi,Güven Partisi,SODEP vardı.
Bu arada büyük iddialar ile kurulan onlarca başka parti vardı.
Bu partilerin hiç biri bugün ayakta değil.
Ama,MHP yarım asırdır varlığını sürdüren bir partidir.
Onun için,ülke çıkarlarını karşılıksız savunan sivil siyasi güç olarak bu gün bir tek MHP vardır.
Bunca çileye, sıkıntıya saldırıya karşılık 50 yıldır MHP ayaktadır.
Bu arada,şunu da ifade edeyim;kimse MHP’de olmak zorunda değildir. Kimse de MHP’de zorla tutulmaz. Ayrılmak isteyen ayrılır gider. Ama gidenlere tavsiyem şu: Kendilerini var eden güç olan MHP’ye iftira atmasınlar. Kendi geldiklerini iddia ettikleri yer olan MHP’ye kimse kötü söz söylemesin. Hala kendimize göre bir suskunluğumuz var. Biz neden kopulduğunu, nereye neden gidildiğini biz çok iyi biliyoruz. Yarın geçmişte olduğu gibi hüsran yaşayarak iyi niyetli olabileceğine inandığımız insanların dönüşüne şahit olacağız. Elbette ki, art niyetle bu işi yapanların bu işte dönüşü de yok..Yolları açık olsun, nasıl doğru biliyorlarsa öyle yapsınlar, fakat dediğim gibi,siyasi partiler mezarlığı var Türkiye’de,bakın geçmiştekilerin hepsi orada yatıyor.
Ama,MHP yoluna devam ediyor.
Bugünler geçer..
MHP yine yoluna devam eder..
Kimse şunu unutmasın Türkiye Cumhuriyeti var olduğu sürece, yeryüzünde yaşayan bir tek Türk kaldığı sürece MHP vardır,var olacaktır.”
-Bize bu söyleşi imkanını verdiğiniz için size teşekkür ederiz.
-Ben de size teşekkür ederim.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım