CHP/İP/HDP ittifakına dikkat!.. ”HDP/PKK’LI KADROLAR..” 28.02.2019


Bu makale 2019-02-28 16:53:07 eklenmiş ve 588 kez görüntülenmiştir.
Göktuğ ŞEREMETLİ

Daha önce ben de yazdım,benim gibi pek çok kişi de ifade etti.Balıkesir gibi pek çok huzurlu şehrimizin huzuru bozulabilir.CHP ve İP uzlaştı.HDP’nin de perde arkasından gizli destek verdiği yaygın bir iddia..Peki bu ittifak seçimden sonra da devam etmeyecek mi?İşte asıl tehlike burada.Bu ittifak ile birlikte CHP’li,İP’li,HDP’li kadrolar da yerel yönetim kadrolarına taşınacak.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın bu konuya dikkat çekerek, “PKK, yerel örgütlenmeleri ayrılıkçı hesapları için kullanmaktadır. Bölücü örgütün yetiştirdiği ve yerel meclislere aday ettiği militanların HDP ile ilişkilerine bakıldığında bu girift yapılanma çıplak gözle görülecektir” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, CHP’li Muharrem İnce’nin yerel seçim sürecine ilişkin sözleri hakkında açıklamada bulundu. Terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı vasıtasıyla belediyelerde ve yerel meclislerde örgütlendiğini ifade eden Yalçın, PKK’nın son siyasi temsilcisi HDP’nin belediye teşkilatlarıyla parlamento yapılanması arasında sıkı bir bağ ve geçişkenlik olduğunu belirtti. PKK’nın yerel örgütlenmeleri ayrılıkçı hesapları için kullandığını aktaran Yalçın, “Bölücü örgütün yetiştirdiği ve yerel meclislere aday ettiği militanların HDP ile ilişkilerine bakıldığında bu girift yapılanma çıplak gözle görülecektir. Belediyelerin PKK’nın siyasi kanadı tarafından kazanıldığında milletin imkân ve kaynaklarının örgüte nasıl peşkeş çekildiği, ayaklanma provalarına nasıl harcandığı geçmişte ibretle görülmüştür. Bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi kanadı, yerel seçimleri kapısı sözde bağımsızlığa açılan özerklik için fırsat olarak görmektedir. Yerel seçimlerde oluşturulan belediye ve il genel meclisleri, PKK’nın kravatlı siyasi temsilcileri için ayrılıkçı çabaların birer provası, ihanet projelerinin uygulama alanı mahiyetindedir. Bu itibarla PKK, mahalli seçimlerde il genel meclisleriyle belediye meclislerinin oluşacağı belediyelere birer yerel parlamento gözüyle bakmaktadır. HDP’lilerin 2014 yerel seçimlerinde doğu ve güneydoğuda alınan sonuçları ‘haritayı çizmek’ şeklinde değerlendirdikleri dün gibi hatırlardadır. Kripto FETÖ üyesi veya FETÖ destekçisi bir politikacının yerel seçimlerde mevki kazanmasının ne anlama geleceğini ise izaha bile gerek yoktur” dedi.

“CHP’nin belediyecilik anlayışı tehlikelidir”
Türkiye’nin payidar kalmasının toplumsal barışa ve bekaya uzanan kirli elleri kırmakla mümkün olduğunu vurgulayan Yalçın, “Zeka yoksunu mantalitenin siyasi hayatımıza egemen olmasının önüne geçilmelidir. Zira bu kafanın en büyük temsilcisi konumundaki CHP sözcüleri, bahsettiğimiz çarpıcı hakikatleri setretmek için yerel seçimlerin mahiyetini sıradanlaştırma ve MHP’nin beka söylemini değersizleştirme çabasına girmiştir. CHP’nin belediyecilik anlayışı arızalıdır, tehlikelidir. Geçmişte Gaziantep, Adana, Mersin ve Antalya gibi illerde oy çoğunluğu sağlamak için doğu ve güneydoğudan toplu göç furyası başlatıp ayrılıkçılara kucak açan parti CHP olmuştur. CHP bu çabalarıyla özellikle anılan illerdeki sosyal barışa zarar vermekle kalmamış, Türk milletini oluşturan unsurlar arasındaki nifak tohumlarını da ekmiştir. CHP’li belediyelerin milletin kaynaklarını millete harcamak yerine kendi yandaşlarına akıttıkları, altyapı ve kamu hizmeti vermek yerine sadece yandaş ve militan yığınları değil, çöp dağları oluşturdukları unutulmamıştır. Bunun içindir ki MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin yerel seçimlerle ilgili kös vururcasına yaptığı beka vurgusu doğru adreslere gidince bundan en çok CHP yöneticileri rahatsız olmuştur. CHP sözcüleri partilerinin kuruluş felsefesine sadakat içinde olmaları ve Türkiye’nin bütünlüğü, milletimizin bekası için herkesten çok titizlenmeleri gerekirken, ‘Ben ne derim, tamburum ne çalar’ misali ayrı telden çalmaya ve ayrılıkçıların ‘Ne bekası’ nakaratını okumaya başlamışlardır. Kurucu değerlerden hızla uzaklaşmış olan CHP, yancıları HDP ve İP’le birlikte kendi siyasi çıkarlarını bugünün müstevlilerine taşeron olan örgütlerin kirli emelleriyle birleştirmiştir” diye konuştu.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım