MHK nerede? 14.05.2019


Bu makale 2019-05-14 16:52:36 eklenmiş ve 1318 kez görüntülenmiştir.
Cengiz GÜNEŞ

 

Liglerde her hafta hakem hataları konuşuluyor.. Takımların ortaya koyduğu futbol, mücadele, aldığı sonuçlar konuşulacağına TV’lerde, sosyal medyada, ulusal ve yerel basın da hep hakemler var. Verdikleri ve vermedikleri kararlar ile eleştiriliyorlar.. Ama bu kadar eleştiriye, bu kadar isyana, bu kadar hataya rağmen Merkez Hakem Kurulu(MHK) ses vermiyor..Hakem pozisyonu süzemiyor, VAR’a gidiyor.. VAR’dan da net karar çıkmıyor. Hakem nasıl olsa VAR var diyerek, maça tam olarak konsantre olmuyor..Sonra da ok yaydan çıkıyor.. Hakem adalet dağıtacak, gördüğünü çalacak, kararlarında standart olacak.  Ama maalesef bizim liglerimizde aynı pozisyona ak diyen hakem de var, kara diyen hakem de..Bu ortamda nasıl olacak da takımlar sahada ortaya koyduğu mücadelenin karşılığını alacak..

Gençlerbirliği-Balıkesirspor maçını yöneten Alper Ulusoy, penaltı pozisyonunu süzememiş ve olmayan penaltıya penaltı çalmıştı. Aynı hakem ceza alacağı yerde ödüllendirildi. Hal böyle olunca da MHK’nin inandırıcılığı kalmıyor. Ulusoy, bizim maçtan sonra yaklaşık bir ay içerisinde 9 maça gitmiş. Bunların içerisinde Ziraat Türkiye Kupası yarı final yönetme var, 4. Hakem görevi ve VAR görevleri var. Sözde hakem Alper Ulusoy, en son Rizespor-Galatasaray maçın da VAR hakemi olarak görev yaptı. Müsabakanın hakemi Serkan Çınar ile birlikte maçın içine edince herkesin dikkatini çektiler ve hedef tahtası oldular.  Gelen bilgilere bakılırsa bu iki hakem! Sezon sonuna kadar görev almayacakmış. Önümüzde ki sezon da hakemlikleri bitirilecekmiş. Hadi inşallah!..

Böyle bir karar alınırsa belki diğer hakemlere emsal olurda kendilerine çeki düzen verirler.  Böyle  giderse  kulüplerin   geleceği  karanlık. Bence onlar birlik olup hakemleri protesto etseler daha iyi olur. Her  zaman  hakem  haklı. Kararlara tepki gösteren Başkan, yönetici, teknik adam, futbolcu ve taraftar cezalandırılıyor ama hakem görevine(para kazanmaya) devam ediyor. Hal böyle olunca da nerede kaldı hak, hukuk, adalet..MHK neden sessiz kalıyor. Niye çıkıp da bir açıklama yapmıyor.. Hakemleri bu kadar çok niye kolluyor. Bırak bu eyyamcıları kollamayı MHK..

Geride genç ve gelecek vaat eden birçok hakem var. Ver onlara maçları sende rahat et, takımlar da rahat etsin. En azından genç hakemler gördüğünü çalar, bildiğini uygular. Kafalarında şeytanlık olmaz..Maçların sonucunu kendileri belirlemez..

VAR çıktı mertlik bozuldu.. VAR mutluluğumuzu yok etti!..VAR yokken daha mutluyduk… 

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım