ŞAMPİYONLARIMIZIN KIYMETİNİ BİLELİM 15.05.2019


Bu makale 2019-05-15 17:57:17 eklenmiş ve 1185 kez görüntülenmiştir.
Ramazan KARACA

Bizler Balıkesir olarak şampiyonlarımıza yeteri kadar sahip çıkıyor muyuz diye zaman zaman düşünüyorum. Özellikle bireysel spor yapan kardeşlerimizin çok zor elde ettikleri başarıları yeteri kadar acaba görmüyor muyuz? Ben zaman zaman paylaştığım gibi görmeye çalışıyorum. Şimdi bir iki gündür Balıkesirspor’a destek amaçlı gelişmeyle ilgili olarak boksörümüz Ali Eren Demirezen paylaşımları yaptım. Eldivenleri verirken biraz sohbet ettik. Bu Balıkesir evladı kardeşimiz çok başarılı bir sporcu olduğu gibi, o kadar da düzgün kişilikli bir genç. Vatanını, milletini, bayrağını seven, imanlı ve inançlı olmasının yanında Balıkesir’in de her platformda ismini dillendirmesi ona olan sevgimizi ve ilgimizi arttırıyor. Balıkesir’i özellikle üstüne basa basa vurguluyor. Bu kardeşimize Dünya Şampiyonluğu sürecinde en iyi şekilde hazırlanabilmesi için maddi ve manevi desteğimizi kesinlikle en üst düzeye getirmeliyiz. Çünkü onun bugün ilerlediği yolda kazandığı başarılar hem ülkemize hem de Balıkesir'imize büyük katkı sağlayacaktır. Yani işin özeti şu, evladımız Allah vergisi güç ve yetenekleriyle üzerine düşeni yapıyor; bizler de üzerimize düşenleri yerine getirmeliyiz. 
Keza bu anlamda daha önceki paylaşımlarımızda kendilerinin başarılarını dillendirmeye çalıştığımız Balıkesirli kardeşlerimiz; motor sporunda çok büyük başarılara imza atan Ali Efe Yeğin ile güreşte madalyaları arka arkaya Türkiye’ye ve Balıkesir’e getiren Yasemin Adar için de yukarıda yazdıklarım aynen geçerlidir. Böylesi değerler hiç de kolay yetişmiyor ve bu başarılar hiç de kolay gelmiyor. 
Şimdi bu yazıda bahsetmezsem olmaz diğer branşlarda da özellikle satrançta oldukça söz sahibi olmaya başladığımız bugünlerde, mücadele eden gençlerimizi de artık biraz daha yakın plana alalım. Bu anlamda bir çok gencimiz var. Aslında artık her şey görülüyor biliyorum ama sporcularımıza desteklerin göz ardı edilmemesi gerekiyor. 
Ben buradan bütün sporculara, bilimsel anlamda kendilerini geliştirmeye ve diğer rakipleriyle mücadele etmeye çalışan tüm gençlerimize başarılar diliyorum.

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım