Başkan Yücel Yılmaz ve BALKES… 21.05.2019


Bu makale 2019-05-21 13:45:55 eklenmiş ve 2206 kez görüntülenmiştir.
Cengiz GÜNEŞ

 

2018-2019 futbol sezonu sona erdi ve Balıkesirspor sezon boyunca yaşadığı birçok olumsuzluğa rağmen ligde kalmayı başardı. Ancak geldiğimiz noktada tüm kentin merak ettiği soru; “Ne olacak Balıkesirspor?..” Evet ne olacak Balkes.. Olağanüstü genel kurul da sonuç alınamadı ve mevcut yönetim yeniden kongre kararı aldı. 31 Mayıs Balıkesirspor için olmak ya da olmamak günü olacak.. Kırmızı beyazlı renklere gönül verenlerin, futbolu sevenlerin, bu kentte yaşayan bireylerin hepsinin merak ettiği konu Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Balıkesirspor’a sahip çıkacak mı, çıkmayacak mı?..Gelinen noktada Başkan Yılmaz’ın Balıkesirspor’a sahip çıkmadığı, bugüne kadar destek için en ufak bir çaba sarf etmediği konuşuluyor.. Özellikle de sosyal medya da kırmızı beyazlı renklere gönül veren taraftarlar haklı olarak Başkan Yücel Yılmaz’a tepki gösteriyor. Niye çünkü Balıkesirspor’u sevmiyor, kırmızı beyazlı renklere destek vermiyor, kentin markasına destek olmuyor diye..

Buraya  kadar tamam. Bugüne kadar özellikle amatör kümeden itibaren dönemin belediyeleri Balkes’e destek oldu. Şimdi niye olmuyor diye serzenişte bulunuyoruz. Ancak unutmayalım ki Yücel Yılmaz Balıkesirspor’a başkan olmadı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Şu günlerde Büyükşehir Belediyesinin içinde bulunduğu mali sıkıntıyı şehirde yaşayan herkes biliyor. Şehrin yarım kalan projelerinin devamı, alt yapı çalışmaları, koca bir ilin yapılması gereken çalışmaları, çalışanların maaşlarının ödenmesi, kentin sosyal ve kültürel anlamda hayata geçirilmesi gereken projeleri, yeni yapılacak olan yatırımların maliyetleri ve parasal sıkıntı dikkate alınırsa gerçekten hem Büyükşehir Belediyesinin, hem de Başkan Yücel Yılmaz’ın işi zor..Bu kadar sıkıntının yanına bir de Balıkesirspor’un sıkıntıları eklenince şehirde bir olumsuz hava oluştu..

Gelinen nokta da Büyükşehirin sorunları ne kadar önemliyse tabi ki  Balıkesirspor’da önemli. Balıkesirspor’un sorunlarının çözümü için zamanın dar olması Başkan Yılmaz’ı da zor da bırakıyor. Öncelikle kırmızı beyazlı takımın sorununun çözümü için en azından kongre tarihine kadar Başkan Yücel Yılmaz’ı rahat bıraksak ve o da bu işin muhasebesini yapsa..”Kırmızı beyazlı takıma kısa vadede ne gibi çözüm üretebiliriz” diye bir değerlendirme yapsa ve olağanüstü kongre de bunu gerçekleştirse sanırım herkes mutlu olur.. Zaten Belediye’nin içinde bulunduğu maddi sıkıntıda, direk olarak Balıkesirspor’a maddi yardımın gerçekleşmesi imkansız gibi. Önemli olan akılcı bir proje ile, olumlu yaklaşımla sorunun çözülmesi. Mesela nasıl olur?.. Balıkesirspor’un şu an başında ki en büyük iki sıkıntıdan biri Akar’a, diğeri ise Nuno’ya olan borçlar. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı,  Akar ile olan sorunu bir şekilde çözme yoluna gider, Nuno’ya olan borcun da kalan miktarını temin konusunda öncü olursa iki önemli sorun ortadan kalkar. 31 Mayıs’ta gelecek olan yönetimin de bu şekilde eli güçlenir ve uzun vade de Büyükşehir Belediyesi Balkes’e destek olmaya devam eder ve kırmızı beyazlı marka geleceğe umutla bakar.

 Kavga ile, atar ile, kalp kırma ile bir yere varamayız. Şu an da herkes Balıkesirspor için sağlıklı düşünmek zorunda.. Yoksa değerimizi, markamızı geri dönülmez bir yolculuğa çıkarırız, bundan da herkes üzüntü duyar..    

Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer yazıları...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -

TRT Spor Haberler

Ayrıntılı Puandurumu Tablosu
Birlik Gazetesi
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
DÜNYA
Balıkesir Web Tasarım